Do Ziemi - 1

okładka
Scenariusz: Keiko Takemiya
Rysunek: Keiko Takemiya

Akcja komiksu rozgrywa się w odległej przyszłości, gdzie środowisko ziemskie uległo dewastacji. Aby uratować umierającą planetę ludzie opuszczają Terrę (Ziemię) i za pomocą superkomputera o nazwie "Matka" tworzą nowy rząd mający przywrócić planetę i ludzi do zdrowia.

Najbardziej uderzającą cechą przedstawionej epoki zwanej Superior Domination (S.D.) jest oddzielenie dzieci od dorosłych. Dzieci rodzą się w laboratoriach i wychowywane są przez rodziców zastępczych na odległej planecie Ataraxia. Wychowuje się je od małego, aby stały się przykładnymi obywatelami. Gdy osiągają 14 lat "Matka" przeprowadza na nich wyczerpujące testy psychologiczne, zwane egzaminem dojrzałości. Ci, którzy zdają, przechodzą segregację według inteligencji, a następnie wysyłani są na dalsze kształcenie w różne zakątki galaktyki. Tych, którzy nie przeszli testu usuwa się z życia społecznego.

UWAGA: Tymczasowo prezentujemy okładkę i plansze z wydań obcojęzycznych. Zostaną zastąpione polskimi gdy tylko wydawca udostępni takowe.

Wydawnictwo: JPF - Japonica Polonica Fantastica
2014
Tytuł oryginalny: To Terra / Terra e
Liczba stron: 500
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
Wydanie: I


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus