Dogs

Manga opowiadająca o czwórce bohaterów:

  • NAOTO – wyszkolonej i wychowanej przez zawodowego zabójcę mistrzyni miecza, której jedynym wspomnieniem z dzieciństwa jest śmierć jej rodziców a celem w życiu: znalezienie i zabicie ich mordercy.
  • HEINE – zabójcy o białych włosach, który w młodości został poddany modyfikacjom genetycznym, za które jednak musiał zapłacić ogromną cenę.
  • BADOU – nałogowym palaczu i działającym na własną rękę handlarzu informacjami, który wpada w morderczy szał, kiedy zbyt długo pozbawiony jest nikotyny.
  • MIHAI – emerytowanym zabójcy, który miał nadzieję, że jego przeszłość jest już zamkniętym rozdziałem i będzie mógł na nowo ułożyć sobie życie.

Każde z nich ma inne cele, lecz z rozwojem fabuły okazuje się, że ich cele są do pewnego stopnia takie same i aby je osiągnąć będą musieli współpracować.

Silnymi punktami całej serii są z całą pewnością wyraziści bohaterowie, szybka akcja (nie oznaczająca przy okazji całkowitego olania kwestii fabuły) oraz charakterystyczna kreska (która jest jednym z powodów dla którego ten tytuł będziemy wydawali w większym niż zazwyczaj formacie, rysunki Shirow Miwa są w naszej opinii na tyle dobre, że zasługują na ukazanie ich w jak najlepszy sposób).

Wanekoblog comments powered by Disqus