Drogi Billy

okładka
Scenariusz: Garth Ennis
Rysunek: Peter Snejbjerg

Czy moje życie ma zostać po prostu ukradzione? I to przez nich? Jakim prawem? Czy już nie dość krzywd wyrządzili?

Okrucieństwa drugiej wojny światowej w Azji były wcale nie mniejsze niż w Europie. Japończycy zabijali, palili, gwałcili. W odwecie wojska alianckie zabijały, paliły, gwałciły...

Ale nim doszło do wielkiej kontrofensywy amerykańskiej na Pacyfiku, Europejczycy byli w odwrocie - Japończycy w ekspresowym tempie zajmowali coraz to nowe obszary Azji Południowo-Wschodniej, gromiąc Brytyjczyków, Francuzów i Holendrów.

Tuż przed upadkiem należącego do Brytyjczyków wielkiego miasta Singapur, ucieka z niego grupa białych kobiet. Zostają schwytane przez Japończyków, potem zgwałcone, a w końcu rozstrzelane. Z punktu widzenia historii - jeszcze jedna z wielu milionów zbrodni wojennych. Ale nie z punktu widzenia jedynej ocalałej z rzezi kobiety, pielęgniarki Carrie Sutton. W tym momencie rozpoczyna się dla niej prywatna zemsta na Japończykach, toczona na tle dziejów konfliktu ogólnoświatowego.

Znakomite połączenie opowieści wojennej z thrillerem o seryjnym mordercy, autorstwa sławnego scenarzysty Gartha Ennisa (Kaznodzieja, The Boys) i rysownika Petera Snejbjerga (Light Brigade).

Wydawnictwo: Mucha Comics
3/2010
Tytuł oryginalny: Dear Billy
Wydawca oryginalny: Dynamite Entertainment
Rok wydania oryginału: 2009
Liczba stron: 80
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-61319-15-3
Wydanie: I
Cena z okładki: 55 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus