Dwa lata wakacji

patronat gildii
okładka
Scenariusz: Tadeusz Raczkiewicz
Rysunek: Tadeusz Raczkiewicz

Tomik Dwa lata wakacji przypomni dwa komiksy Tadeusza Raczkiewicza, które swego czasu były opublikowane w "Świecie Młodych". Są one adaptacjami powieści Juliusza Verne'a. Przedstawiają niecodzienne wydarzenia w egzotycznej scenerii oraz młodych bohaterów, z którymi łatwo się utożsamić.

  • Bohaterami Dwóch lat wakacji są uczniowie kolegium Chairmana, którzy w nagrodę za dobre wyniki w nauce mają wyruszyć na wakacyjny rejs dookoła Nowej Zelandii. W trakcie sztormu jacht zostaje uszkodzony i wyrzucony na brzeg niezamieszkanej wyspy. Chłopcy nie poddają się. Nie mogąc opuścić wyspy znajdują schronienie i pożywienie, aby przetrwać tak długo, aż ktoś ich odnajdzie.
  • W Piętnastoletnim Kapitanie w trakcie polowania na wieloryby ginie cała załoga statku. Na pokładzie zostali pasażerowie oraz piętnastoletni Dick Sand - chłopiec okrętowy. To właśnie na jego barkach spocznie odpowiedzialność za życie pozostałych. Niebezpieczeństwa żeglugi po oceanie nie będą jedynym problemem podróżników - przyjdzie im się również zmierzyć z bezwzględnymi handlarzami niewolników.

Oprócz komiksów w tomiku znaleźć będzie można galerię ilustracji, biografie Tadeusza Raczkiewicza oraz Juliusza Verne'a, a także spisy komiksów. Posłowiem opatrzył tomik dr Krzysztof Czubaszek - prezes Polskiego Towarzystwa Juliusza Verne'a, które to razem z portalem Gildia.pl jest patronem wydania.

Wydawnictwo: Ongrys
10/2009
Liczba stron: 112
Format: 170x240 mm
Oprawa: twarda
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-61596-07-3
Wydanie: I
Cena z okładki: 40,95 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus