Biały Lama

okładka
Scenariusz: Alejandro Jodorowsky
Rysunek: Georges Bess

Biały Lama jest pierwszym tomem nowej, czterotomowej kolekcji o nazwie Plansze Europy, w której ukażą się również: Cromwell Stone Andreasa, Dallas Bar Marvano i Bouncer Jodorowsky`ego.

To jeden z najciekawszych komiksów Europy Zachodniej i klasyka komiksu fantasy. Dzieło pary znakomitych twórców: scenarzysty Alexandro Jodorowsky'ego (znanego w Polsce m.in. z serii: KASTA METABARONÓW, INCAL, TECHNOKAPŁANI, MEGALEX) oraz cenionego rysownika, Georgesa Bessa, który właśnie dzięki Białemu Lamie zyskał międzynarodową popularność.

Biały Lama jest niezwykłą opowieścią, rozgrywającą się w Tybecie, w której przeplatają się iluzja z rzeczywistością, mistyka z magią, a historia z dawnymi wierzeniami.

Przeor jednego z najważniejszych tybetańskich klasztorów ma wizję, w której poznaje przyszłe losy ojczyzny. Podejmuje decyzję, by odrodzić się w nowym ciele i dzięki magicznej mocy przeciwstawić się wrogom, zagrażającym Tybetowi. Los sprawia jednak, że dusza przeora nie trafia do ciała wyznaczonego na nową inkarnację...

Wydawnictwo: Egmont
2/2007
Tytuł oryginalny: Le Lama Blanc
Wydawca oryginalny: Les Humanoïdes Associés
Rok wydania oryginału: 1988-1993
Liczba stron: 296
Format: 220x295 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788323728603
Wydanie: I
Cena z okładki: 150 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus