Plansze Europy - 14 - W poszukiwaniu Piotrusia Pana

okładka
Scenariusz: Cosey
Rysunek: Cosey

Jest rok 1930. Do górskiej wioski Ardolaz w Szwajcarii przyjeżdża znany angielski pisarz, Melvin Woodworth. Wyprawa w Alpy jest dla głównego bohatera nie tylko poszukiwaniem inspiracji artystycznych, ale także podróżą w przeszłość - szukaniem śladów zmarłego przed 10 laty przyrodniego brata.

Realistyczny rysunek, nieśpieszna narracja, przepojona tajemniczością atmosfera małej doliny, ciągłe poczucie zagrożenia ze strony spływającego na ludzkie siedziby lodowca, a do tego zgrabnie wpleciona intryga kryminalna czynią z tego komiksu prawdziwe arcydzieło.

W poszukiwaniu Piotrusia Pana ukazało się po raz pierwszy w dwóch tomach w latach 1984-1985 i zdobyło liczne nagrody komiksowe w kilku krajach Europy. Poprawione wydanie, na którym opiera się edycja polska, pojawiło się na rynku frankofońskim w 2007 roku.

Bernard Cosey jest szwajcarskim autorem, który zdobył popularność wielotomowym cyklem przygodowym Jonathan, ale prawdziwą sławę przyniosło mu właśnie W poszukiwaniu Piotrusia Pana, nastrojowe dzieło o przeszłości ulubionego przez Coseya regionu Szwajcarii - latem spieczonego słońcem, a zimą zasypanego śniegiem kantonu Valais.

Wydawnictwo: Egmont
9/2009
Tytuł oryginalny: A la recherche de Peter Pan
Wydawca oryginalny: Lombard
Rok wydania oryginału: 1984
Liczba stron: 119
Format: A4
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-3619-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 75 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus