Fistaszki - Fistaszki zebrane: 1957 - 1958

okładka
Scenariusz: Charles M. Schulz
Rysunek: Charles M. Schulz
Tłumaczenie: Michał Rusinek

W czwartym tomie bestsellerowej serii "Fistaszki zebrane" ulubiony przez wszystkich pies rasy beagle uniezależnia się. Snoopy usiłuje wykraść Linusowi kocyk bez­pieczeństwa, oddaje się działalności parodystycznej, dołącza do drużyny baseballowej, a pod koniec książki uczy się spać na dachu własnej budy - co jest wydarze­niem o epokowym znaczeniu!

Oczywiście fani Schroedera, Lucy, Linusa, Patty, Pig-Pena, Shermy'ego, Violet i Cha­r­liego Browna także znajdą tu mnóstwo zabawnych historyjek.

*  *  *

Świat "Fistaszków" to mikrokosmos, mała komedia ludzka za­równo dla czytelnika naiwnego, jak i wyrobionego.

Umberto Eco

Charles M. Schulz (1922 - 2000) - grafik amerykański, znany na całym świecie dzięki komiksowi Fistaszki. Urodził się w Minneapolis w Minesocie. Walczył w Europie podczas II wojny światowej. Po powrocie do USA został nauczycielem sztuki. Rysunki Schulza były publikowane w prasie od 1947 roku; spośród nich największą sławę zdobyły Fistaszki.

Popularność Schulza jest ogromna - wyróżniono go licznymi nagrodami, gwiazda z jego nazwiskiem znajduje się w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd, zorganizowano poświęcone mu muzeum, nazwano jego imieniem lotnisko w USA. W 2001 roku otrzymał pośmiertnie Złoty Medal Kongresu, najwyższe odznaczenie, jakie może uzyskać cywilny obywatel Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
5/2011
Liczba stron: 344
Format: 210x165 mm
Oprawa: twarda
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-10-11854-7
Wydanie: I
Cena z okładki: 64,90 zł

Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!

blog comments powered by Disqus