Fistaszki - Fistaszki zebrane: 1965 - 1966

okładka
Scenariusz: Charles M. Schulz
Rysunek: Charles M. Schulz
Tłumaczenie: Michał Rusinek

W tym tomie światem Fistaszków wstrząsają dwa wielkie wydarzenia. Po pierwsze Snoopy wkłada pilotkę i gogle, po czym wspina się na dach budy, by wyruszyć na pierwszą z wielu potyczek z osławionym Czerwonym Baronem. Po drugie zaś Charlie Brown na letnim obozie zaprzyjaźnia się z chłopcem o imieniu Roy, który wprowadzi do kręgu zaprzyjaźnionych dzieci swoją koleżankę – piegowatą i energiczną Peppermint Patty...

Charles M. Schulz (1922-2000)

Grafik amerykański, znany na całym świecie dzięki komiksowi Fistaszki. Urodził się w Minneapolis w Minesocie. Walczył w Europie podczas II wojny światowej. Po powrocie do USA został nauczycielem sztuki. Rysunki Schulza były publikowane w prasie od 1947 roku; spośród nich największą sławę zdobyły Fistaszki.

Popularność Schulza jest ogromna - wyróżniono go licznymi nagrodami, gwiazda z jego nazwiskiem znajduje się w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd, zorganizowano poświęcone mu muzeum, nazwano jego imieniem lotnisko w USA. W 2001 roku otrzymał pośmiertnie Złoty Medal Kongresu, najwyższe odznaczenie, jakie może uzyskać cywilny obywatel Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Michał Rusinek (1972)

Tłumacz książek dla dzieci i młodzieży, pracownik Katedry Teorii Literatury Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, autor tekstów naukowych, piosenek, bajek i limeryków.
Tata Natalki i Kuby.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
5/2013
Tytuł oryginalny: The Complete Peanuts: 1965 to 1966
Liczba stron: 344
Format: 215x165 mm
Oprawa: twarda
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-10-12368-8
Wydanie: I
Cena z okładki: 64,90 zł

Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus