Prosto z piekła - (wyd. II)

okładka
Scenariusz: Alan Moore
Rysunek: Eddie Campbell
Okładka: Eddie Campbell
Tłumaczenie: Michał Chaciński, Marek Cieślik

120 lat temu narodziła się legenda Kuby Rozpruwacza.
20 lat temu Alan Moore i Eddie Campbell postanowili opowiedzieć ją po swojemu.
10 lat temu ukazało się zbiorcze wydanie tej opowieści.
Dziś poznaj ją po polsku.

Prosto z piekła to historia Kuby Rozpruwacza, prawdopodobnie najbardziej znanego seryjnego mordercy w historii. „Janko Rozpruwacz”, „Jack emboweler” (jak pisano o nim w „Kurjerze Codziennym” w 1888 r.) zyskał swą niesławę morderstwami pięciu prostytutek na londyńskim East Endzie. Czy tamte wydarzenia były preludium do krwawego XX wieku?

Prawie sto lat później angielski scenarzysta komiksowy Alan Moore, odczuwający potrzebę oderwania się od klasycznego komiksu, postanowił zestawić fakty i mity o morderstwach w Whitechapel w formie powieści graficznej, przygotowując się do tego  ze skrupulatnością naukowca.

Moore mówi o swojej pracy: „Wierzę, że jeżeli wgryziesz się w historię wystarczająco mocno, jeżeli tniesz precyzyjnie, uporczywie, i postępujesz metodycznie, wtedy jesteś w stanie nie tylko pokazać wewnętrzny mechanizm rzeczy, ale również i ich sens...”. Rzeczywiście – przemyślany i trzymający w napięciu scenariusz Moore’a i dynamiczna oprawa graficzna Eddiego Campbella porywają czytelnika w podróż w czasie, po powrocie z której trzeba będzie raz jeszcze zadać sobie pytanie o to, co na tym świecie jest prawdziwe, a co fałszywe.

W 2001 r. do kin trafiła nosząca tytuł Z piekła rodem filmowa adaptacja komiksu, z Johnnym Deppem w roli inspektora Abberline’a.

Przeczytaj, przeżyj przygodę, stań się ripperologiem!

Drugie polskie wydanie tego klasycznego już dzieła Alana Moor'a.

Wydawnictwo: Timof i cisi wspólnicy
12/2014
Tytuł oryginalny: From Hell
Rok wydania oryginału: 1991-1998
Liczba stron: 584
Format: 190x255 mm
Oprawa: twarda
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-63963-99-6
Wydanie: II
Cena z okładki: 140 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!

blog comments powered by Disqus