Dorwać Jiro!

okładka
Scenariusz: Anthony Bourdain, Joel Rose
Rysunek: Langdon Foss
Kolor: Jose Villarrubia
Tłumaczenie: Robert Lipski

W niezbyt odległej przyszłości, w Los Angeles, gdzie kultura konsumpcji sięgnęła zenitu, miastem rządzą Szefowie Kuchni. Są niczym dawni szefowie gangów, a ludzie dosłownie zabijają się o miejsca w restauracjach. Do tego właśnie miasta przybywa Jiro, renegat i bezwzględny mistrz sushi, zamierzający wcielić w życie swój podstępny plan. Rozpętuje się wojna kulinarna o iście epickim rozmachu. Nikt nie wie, czy po jej zakończeniu pozostanie przy życiu choć jeden z Szefów.

Anthony Bourdain, słynny szef kuchni i autor bestsellerów z listy New York Timesa (Świat od kuchni. W poszukiwaniu posiłku doskonałego, Kill Grill), gwiazda programów Bez rezerwacji i The Layover przy współpracy z Joelem Rose (La Pacifica, Kill Kill Faster Faster, Kruk) stworzył wizję skrajnie konsumpcyjnego świata i zachłannego, żarłocznego społeczeństwa. Ich opowieść zilustrował swoimi szczegółowymi i dynamicznymi rysunkami artysta Langdon Foss.

*  *  *

"Dorwać Jiro! odkrywa przed nami dystopijną wersję Los Angeles, gdzie nawet już dziś (w większości) uprzejme i akademickie dyskusje o jedzeniu przeradzają się w ponure gastronomiczne waśnie... Pod pewnym względem Dorwać Jiro! stanowi dla pana Bourdaina zamknięcie pewnego cyklu."


– The New York Times

"Wytrawna mieszanina konfliktów i przemocy. A wszystko to podlane odpowiednim ładunkiem pikanterii."


– USA Today

"Dorwać Jiro! to jeden z najbardziej niezwykłych komiksowych projektów, a zarazem jeden z najsmakowitszych kąsków w swoim gatunku."


– The Onion/AUClub

"Fantastyczna! Wyśmienita lektura! Naprawdę zabawna i smakowita!"


– Jimmy Fallon

"Zjadliwa satyra na kulturę konsumpcjonizmu."


– Publishers Weekly


"Niesamowicie ukazany świat, począwszy od różnych rodzajów sushi i targowisk, po krwawy konflikt i zagrożenie ze strony wojujących wegan – to wszystko nadaje tej powieści graficznej jeszcze większej drapieżności i zuchwałości."


– Huffington Post

O twórcach:

Anthony Bourdain – były kucharz, dziś słynny obieżyświat i poszukiwacz smaków, autor takich bestsellerów jak Świat od kuchni. W poszukiwaniu posiłku doskonałego i serii książek z cyklu Kill Grill. Gwiazda przebojowych programów telewizyjnych Bez rezerwacji i Podróż kucharza. Przez blisko 10 lat pełnił rolę szefa kuchni dużej sieci restauracji „Braserie Les Halles”. Autor powieści kryminalnych Bone in the Throat i The Bobby Gold Stories.

Joel Rose jest autorem powieści Kruk (Prószyński i S-ka, 2008), Kill the Poor, Kill Kill Faster Faster (zekranizowanej w 2008 roku) oraz trzyczęściowego komiksu La Pacifica.

Langdon Foss rysował komiksy dla takich wydawnictw jak DC, Heavy Metal, Penny-Farthing Press, IDW, Cricket’s Cicada Magazine, Wizards of the Coast i White Wolf Games. Jego prace można również znaleźć w podręcznikach procedur NATO, galeriach sztuki oraz na ciałach wielu osób w postaci tatuaży.

Wydawnictwo: Mucha Comics
8/2014
Tytuł oryginalny: Get Jiro!
Wydawca oryginalny: DC Comics - Vertigo
Liczba stron: 160
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-61319-43-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 59 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus