Ghost World

patronat gildii
okładka
Scenariusz: Daniel Clowes
Rysunek: Daniel Clowes

Jeden z najsłynniejszych komiksów niezależnych, jednego z najsłynniejszych twórców amerykańskich. Klasyka powieści graficznej. Obsypana nagrodami i bestsellerowa historia trudnej przyjaźni dwóch dziewczyn u progu dorosłości. Komiks ten stał się podstawą scenariusza (nominowanego do Oscara) filmu o tym samym tytule.

Opowieść o Enid i Rebece, nastoletnich przyjaciółkach stających twarzą w twarz z nieprzyjemną perspektywą dorosłego życia i niepewną przyszłością ich skomplikowanego związku. Clowes maluje wyważony, jednocześnie czuły i obiektywny obraz ich kruchej egzystencji, prowadząc linię narracji przez niespokojne życia tych dwóch młodych kobiet, ukazując prozaiczne radości i cogodzinne tragedie zmierzchu okresu dojrzewania.

„Ghost World” to jedna z najsłynniejszych powieści graficznych w historii, klasyk gatunku.
Jej poszczególne rozdziały ukazywały się najpierw w tworzonej przez Dana Clowesa serii „Eightball”, która przyniosła mu liczne nagrody i uznanie. Zebrane w album stały się bestsellerem – do dziś sprzedano ponad 100 tys. egzemplarzy. „Ghost World” otrzymało też Ignatz Award za najlepszy album roku – prestiżowe wyróżnienie dla komiksów niezależnych.
Za scenariusz do filmowej adaptacji swojego komiksu Clowes otrzymał Oscara. Film, w którym wystąpili m.in. Steve Buscemi i Scarlett Johanson, podobnie jak komiks, okazał się sukcesem.

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
12/2006
Tytuł oryginalny: Ghost World
Liczba stron: 80
Format: B5
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Druk: kolor
ISBN: 83-923986-4-5
Wydanie: I
Cena z okładki: 28,50 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus