Giacomo C. - 1 - Maska w ustach mroku

okładka
Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunek: Griffo
Tłumaczenie: Wojciech Birek

Morderstwo na lagunie...
Mroczna Wenecja, wieczna Wenecja spływa krwią! W mrocznej uliczce zabito mężczyznę. W tej samej chwili pewna dziewczyna lekkich obyczajów została znaleziona martwa, straszliwie okaleczona.

W samym sercu XVIII-wiecznej Wenecji, szlachcic Giacomo C, penetruje środowisko szpiegów, włóczęgów, szlachty i tajnej policji, ciągnąc korzyści ze wszystkich. Ten wielki libertyn przeszywa serca kobiet jednym spojrzeniem, tak jak w pojedynku jednym pchnięciem szpady serca mężczyzn. Mgła unosząca się o poranku nad miastem skrywa jednak jego prawdziwe oblicze. Dufaux i Griffo odsłaniają makiaweliczne spiski, rządzące magicznym miastem i wrecz ze złaśliwością wnikają w wenecjański labirynt usłany maskami, damskimi koronkami i sztyletami. Opowiadają przygody bohatera władajacego równie dobrze słowem jak i mieczem.

Uwiedzenie, tajemnica, miłość, podstępy: ojczyzna Casanovy i Vivaldiego staje się dekoracją makiawelicznej i zniewalającej intrygi. Griffo i Dufaux nasycili przygody Giacoma C., odsłaniając tajniki miasta Dożów.
Canaletto, Palladio, Goldoni i wielu innych kierowali krokami tego duetu przez labirynt weneckich kanałów. Tą nową serią Griffo i Dufaux dają przykład udanej i fascynującej współpracy...

Wydawnictwo: Twój Komiks
2001
Tytuł oryginalny: Le masque dans la bouche d'ombre
Wydawca oryginalny: Glénat
Rok wydania oryginału: 1988
Liczba stron: 48
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
Cena z okładki: 25,80 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus