Hellboy - 1 - Nasienie zniszczenia (wyd. II)

patronat gildii
okładka
Scenariusz: John Byrne
Rysunek: Mike Mignola
Kolor: Matt Hollingsworth
Tłumaczenie: Miłosz Brzeziński

Wznowiony po latach pierwszy tom kultowej serii wybitnego rysownika Mike’a Mignoli.

Hellboy – wydawany od 1994 roku – podbił rynki komiksowe całego świata. Niebanalne, często oparte na mitach z różnych części naszego globu, opowieści mają za głównego bohatera istotę z piekła rodem i badacza zjawisk paranormalnych w jednej osobie.

Tom pierwszy ukazuje początki "piekielnego chłopca". Hellboy został sprowadzony na ziemię w 1944 roku przez nazistowskich okultystów, ale przez przypadek znalazł się w rękach aliantów. Wychowywał się w bazie wojskowej pod okiem Trevora Bruttenholma, agenta zajmującego się zjawiskami paranormalnymi. Gdy dorósł, wstąpił do Biura Badań Paranormalnych i Obrony (BBPO), w którym pracuje jako agent i osiąga wielkie sukcesy. Wykonując misje zlecane przez Biuro, Hellboy nieustannie stara się dowiedzieć, w jakim celu znalazł się na ziemi.

*  *  *

Hellboy jest bardzo dobrym przykładem, jak podnieść komiks fantastyczny na wyżyny sztuki literackiej, a jednocześnie zachować wysoki poziom emocji. Fabuła utworu łączy tradycyjne pomysły z odniesieniami do współczesności, a całość zostaje opatrzona olśniewającymi ilustracjami. Daleko temu albumowi do pop artu ze świata Andy’ego Warhola i bezmyślnej symboliki kultury narkotykowej. Hellboy reprezentuje nową, ewoluującą formę sztuki, doskonale przystosowaną do współczesnych czasów.

Ze wstępu Roberta Blocha

Wydawnictwo: Egmont
5/2012
Tytuł oryginalny: Hellboy: Seeds of Destruction
Wydawca oryginalny: Dark Horse Comics
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 128
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788323747642
Wydanie: II
Cena z okładki: 45,00 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus