Hellboy - 11 - Dziki gon

patronat gildii
okładka
Scenariusz: Mike Mignola
Rysunek: Duncan Fegredo
Kolor: Dave Stewart
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz

Kiedy na Wyspach Brytyjskich zaczynają się budzić starożytne olbrzymy, Hellboy staje na czele gromady łowców potworów i tak rozpoczyna się wielkie polowanie – tytułowy dziki gon. Plan zagłady całej ludzkości jest dziełem Królowej Krwi i Hellboy wie, że aby ją pokonać, musi poznać całą prawdę o swoim mrocznym dziedzictwie.

Zdaniem krytyków Dziki gon jest jednym z najważniejszych tomów serii – splata w całość pozornie niepowiązane ze sobą historie, a bohatera stawia na równi z królem Arturem, Herkulesem czy irlandzkim Cúchulainnem. Wszyscy oni, narodzeni w wyniku ingerencji sił nadprzyrodzonych, pozostali ludzcy i walczyli w imię ludzkich wartości.

*  *  *

...Hellboy istnieje na granicy świata ludzkiego i tego zamieszkanego przez bogów – podobnie jak król Artur, który, by się nami opiekować, został przyniesiony z zaświatów przez mistyczną dziewiątą falę. Herkules czy irlandzki bohater Cúchulainn to analogiczne przykłady. Wszyscy narodzeni w wyniku ingerencji sił nadprzyrodzonych pozostali bez wątpienia wyzywająco ludzcy. Hellboy niczym Artur nosi (lub nosił) pozornie magiczną broń – przerażająco wielki pistolet. I, jak inni herosi, Hellboy walczy dla nas przeciwko nim – upiornym stworom po drugiej stronie zasłony, swoim pobratymcom. Hellboy to nasz człowiek, mitologiczny bohater. Będzie z nami tak długo jak Artur i Robin Hood, bo to chłopak z tej samej bajki. Zaufajcie mi.

Z wprowadzenia Marka Chadbourna

Wydawnictwo: Egmont
5/2012
Tytuł oryginalny: Hellboy: The Wild Hunt
Wydawca oryginalny: Dark Horse Comics
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 192
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-4706-2
Wydanie: I
Cena z okładki: 59,99 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus