Hellboy - Hellboy w piekle #2: Karta śmierci

okładka
Scenariusz: Mike Mignola
Rysunek: Mike Mignola
Kolor: Dave Stewart
Okładka: Mike Mignola
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz

Finał bestsellerowej sagi grozy sławnego autora Mike’a Mignoli o przygodach Hellboya, pochodzącego z piekła agenta amerykańskich służb specjalnych.

Hellboy zginął i znajduje się w piekle – czyli wrócił do domu. Nikt go tam jednak nie powitał z radością, a przybycie bohatera doprowadziło do rozpętania straszliwej wojny. Demony-niewolnicy powstali przeciw swym panom i pozabijali większość diabelskich książąt. Całe piekło pogrążyło się w chaosie, miasta zostały zniszczone, wszelka władza upadła. Teraz, pośród zgliszczy, Hellboy szuka prawdy o samym sobie: kim tak naprawdę jest i jaki był cel jego ziemskiej egzystencji.

W tej opowieści tytułowy bohater pozamyka wiele spraw z całego swego życia, ale czy odnajdzie własne przeznaczenie?

Ostatni album serii nie odpowiada na wszystkie pytania, a zakończenie można interpretować na różne sposoby. Czyżby więc istniała możliwość powrotu Hellboya w kolejnych tomach?

Mike Mignola jest urodzonym w 1960 roku amerykańskim scenarzystą i rysownikiem. Światowy rozgłos zdobył docenioną także przez krytyków serią Hellboy, która doczekała się wersji powieściowych i kinowych ekranizacji. Mignola znany jest również z cyklu pobocznego BBPO i kilku komiksów o Batmanie (m.in. Zagłada Gotham, Gotham w świetle lamp gazowych).

Wydawnictwo: Egmont
5/2017
Tytuł oryginalny: Hellboy in Hell: Death Card
Wydawca oryginalny: Dark Horse
Rok wydania oryginału: 2016
Liczba stron: 152
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788328118478
Wydanie: I
Cena z okładki: 59,99 zł

Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus