Ja, Nina Szubur

okładka
Scenariusz: Daniel Chmielewski
Rysunek: Daniel Chmielewski

Mity powstają dopóki istnieją ludzie, którzy chcą ich słuchać. Współcześni aojdzi nadal snują opowieści o początkach naszego świata a do ich grona w wielkim stylu dołączają Olga Tokarczuk i Daniel Chmielewski przypominając nam historię sumeryjskiej bogini uwięzionej w krainie zmarłych. Opowieść, którą czytelnicy i czytelniczki mogą znać z powieści Tokarczuk "Anna In w grobowcach świata" zyskała nową wersję!

Niedaleka przyszłość. Nina Szubur rusza na ratunek swojej ukochanej, uwięzionej w podziemiach miasta Uruk, Inanny. W ciągu kilku dni świat, który znała Nina, okaże się misternie utkaną siecią kłamstw i zależności, a od jej działań zależeć będzie życie nie tylko Inanny, ale i wszystkich mieszkańców Uruk.

Daniel Chmielewski, autor m.in. Zapętlenia i Podglądu (do scenariusza Marcina Podolca) podjął się niezwykle ambitnego zadania. Podróż korytarzami, windami, przez komnaty i ogrody podziemnego świata to wielka opowieść o poszukiwaniu sensu istnienia, w której spotykają się światy rodem z wizji Ballarda i starożytnego mitu.

Ja, Nina Szubur jest dziełem zaskakującym odwagą wizji i wspaniałą opowieścią o nas samych.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
6/2018
Liczba stron: 152
Format: 300x214 mm
Oprawa: twarda
Papier: offsetowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788364638442
Wydanie: I
Cena z okładki: 99 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus