Artykuł "Kajko i Kokosz (Egmont): Festiwal czarownic"


Akcja albumu rozpoczyna się od uroczystego przemówienia kasztelana Mirmiła. Okazją do tego wystąpienia jest zbliżająca się 100 rocznica założenia Mirmiłowa. Jak na "porządnego polskiego polityka" ma on koncepcja tych obchodów. Mianowicie podległa mu ludność ruszy do pracy z "pieśnią na ustach", a on ją będzie "nadzorował" (oczywiście bez przepracowywania się). W przeciwieństwie jednak do naszych obecnych władców, Mirmił musi liczyć się z "opinią społeczną", zwłaszcza, jeżeli opinie tą dobitnie, (bo za pomocą ciężkiej łyżki!) wyraża jego żona Lubawa; więc chciał, nie chciał nasz polityk rusza do pracy razem ze swoim Biurem Ochrony Rządu tj. Kajkiem i Kokoszem. Dzięki tej wyprawie ocalą kilka istnień zagrożonych śmiercią w wodnych odmętach. Oczywiście bardzo poprawi to samopoczucie naszego włodarza.
Czym było by życie w Mirmiłowie gdyby nie Zbójcerze? Oczywiście straszną nudą! Tak wiec już na początku tej opowieści zobaczymy kilka scen z życia powiedzmy "towarzyskiego" w ich warowni. Aby dać się swoim chłopakom wyładować, Hegemon rusza z nimi na manewry. Okaże się to jednak dla niego nie najlepszym pomysłem. Ogólnie w "Festiwalu czarownic" mamy wiele ciekawej akcji. Oprócz wymienionych tu już, tradycyjnych postaci ze świata Kajko i Kokosza (Mirmił, Lubawa, Hegemon itd.), poznamy w tym albumie kilka nowych, ważnych dla akcji np. Walwucha herszta groźnych Rarogów i Krasnotka - włodarza skrzatów.
Ogólnie ciekawa akcja i dużo śmiechu oraz dobrej zabawy. Mistrz Christa w swej najlepszej formie. Nie czytałeś jeszcze? Wstydź się!

Kajko i Kokosz - 16 - Festiwal czarownic

Scenariusz: Janusz Christa
Rysunek: Janusz Christa
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania polskiego: 3/2003
Liczba stron: 42
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
Dystrybucja: saloniki, księgarnie
ISBN-13: 978-83-237-9610-7
Cena z okładki: 19,90 zł

Podyskutuj na forum!blog comments powered by Disqus