Kapitan Żbik - 54 - Pięć błękitnych goździków (wersja próbna)

okładka
Scenariusz: Władysław Krupka
Rysunek: Zbigniew Sobala

W grudniu 2014 roku ukazał się zeszyt Kapitana Żbika pt. Pięć błękitnych goździków.

Przygotowując ten zeszyt, wydawnictwo Ongrys zastanawiało się nad układem pasków na stronie. Najprostszą opcją, zresztą ostatecznie wybraną, było ułożenie na stronie trzech pasków. Jej wadą jest to, że kadry są malutkie, znacznie mniejsze niż w innych zeszytach. Inną propozycją było powiększenie kadrów i ułożenie czterech kadrów na stronie. Dzięki temu komiks byłby bardziej czytelny, ale ostrość druku byłaby niższa, gdyż kadry trzeba by powiększyć. Dodatkowo ze względu na kształt, kilka kadrów trzeba by przerobić (druga strona opowieści Dziękuję kapitanie).

Ostatecznie wydawnictwo nie zdecydowało się na przemontowanie pasków, ale przygotowanych zostało kilkadziesiąt próbnych egzemplarzy w takiej właśnie postaci. Egzemplarze te można było zakupić w maju 2016 r. podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa.

Ze względu na to, że w chwili ich drukowania nie była jeszcze ustalona ostateczna okładka, próbna wersja albumiku ma pustą okładkę - jest tylko tytuł i logo serii. Dzięki temu każdy miłośnik kapitana Żbika może sam narysować okładkę, albo też poprosić o to swojego ulubionego rysownika.

Niestety, próbne egzemplarze Żbika powstały zanim odnalazł się brakujący pasek, tak więc nie ma go w tym wydaniu.

Wydawnictwo: Ongrys
5/2016
Liczba stron: 48
Format: 165x235 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 9788361596714
Wydanie: I
Cena z okładki: 12 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!

blog comments powered by Disqus