Karuzela Głupców

okładka
Scenariusz: Jason Lutes
Rysunek: Jason Lutes
Tłumaczenie: Łukasz Gładkowski

Komiks ten to nie tylko zabawa wizualna, ale i intelektualna. Nie opowiada o błahych sprawach, ale o ludziach i to na nich skupia największa uwagę. Karuzela głupców  to debiut Jasona Lutesa - niezwykły, inteligentny i stawiający autora wśród największych gwiazd amerykańskiego komiksu niezależnego.

Bohaterowie to ludzie wyrzuceni poza społeczeństwo, nie potrafiący się w nim odnaleźć, zaakceptować lub choćby dostosować się do niego. Można ich nazwać nieudacznikami, ale człowiek nie zawsze musi mieć szczęście, a los nie musi być szczególnie łaskawy dla każdego. Bohaterowie to: zakochany iluzjonista alkoholik, cierpiący po śmierci brata; jego przyjaciel, mentor i mistrz - uciekający z domu starców; drobny oszust i jego mała córeczka mieszkający w samochodzie pod mostem; i zakochana kobieta. Odnajdują się w przyjaźni, miłości a jednocześnie właśnie w nich się gubią. Ich losy subtelnie się łączą, przenikają pośród miasta, którego obecność w wielu kadrach tworzy niepowtarzalny klimat.

Ten komiks pozostaje w pamięci - interesujące osobowości i kompleksowe postaci. Ich losy i uczucia dzięki sugestywnemu rysunkowi poruszają uniwersalne prawdy o człowieku i jego kondycji. W tym komiksie nie dostajemy żadnych recept na szczęście czy udane życie, dostajemy same życie, w którym smutek miesza się z miłością, iluzja z prawdą. Magiczny komiks o magii życia.

Wydawnictwo: Timof i cisi wspólnicy
5/2007
Tytuł oryginalny: Jar of Fools
Liczba stron: 144
Format: 170x230 mm
Oprawa: miękka
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-925277-7-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 33 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus