Katalog wystawy konkursowej MFK - 2016

okładka
Okładka: Simon Bisley, Barbara Okrasa

Międzynarodowy Festiwal Komiksu odbywa się w Łodzi od 1991 roku. Stanowi forum najwybitniejszych polskich i zagranicznych autorów i rysowników komiksów oraz studentów i uczniów szkół artystycznych. Uważany jest za największą tego typu imprezę w Europie Środkowo-Wschodniej, na którą co roku przyjeżdża kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy.

Każdy festiwal to spotkania z rysownikami, scenarzystami i wydawcami, którzy przyjeżdżają do Łodzi z całego świata. Festiwal gościł już twórców m.in. z USA, Rosji, Belgii, Szwajcarii, Włoch, Austrii, Rumunii, Czech i Wielkiej Brytanii. Gośćmi MFK byli m.in. Stan Sakai, Marvano, Grzegorz Rosiński, Zbigniew Kasprzak, Pat Mills, Clint Langley, Karel Saudek, Gilles Lepore, Gianluca Panniello i Elisabetta Melaranci. Festiwal odwiedzili też niemal wszyscy polscy klasycy rysowanych opowieści (Henryk Chmielewski, Tadeusz Baranowski, Bohdan Butenko, Szarlota Pawel, Janusz Christa, Bogusław Polch i Tadeusz Raczkiewicz) oraz twórcy młodszych pokoleń. Zaproszeni autorzy nie tylko spotykają się z publicznością, ale prowadzą też warsztaty rysunkowe i scenariuszowe, na których uczą posługiwania się językiem komiksu. 

Jak zwykle festiwalowi towarzyszy konkurs na krótką formę komiksową. Co roku napływa na niego kilkaset prac z Polski i zagranicy. W ubiegłych latach w konkursie startowali autorzy z Austrii, Irlandii, Czech, Rosji, Niemiec oraz z tak egzotycznych dla Polaków krajów, jak Japonia czy Brazylia.

Katalog zawiera wybór prac

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Twórców "Contur"
10/2016
Liczba stron: 168
Format: 165x240 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
Wydanie: I
Cena z okładki: 20 zł

Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus