Klasyka polskiego komiksu - 15 - Kajtek i Koko - Profesor Kosmosik (wyd. II)

patronat gildii
okładka
Scenariusz: Janusz Christa
Rysunek: Janusz Christa

Drugie wydanie albumu.

Kajtek i Koko: Profesor Kosmosik to piąty tom przygód Kajtka i Koka autorstwa znakomitego scenarzysty i rysownika, Janusza Christy, ukazujący się w kolekcji Klasyka Polskiego Komiksu. Album jest nowym wydaniem, z nową okładką, uzupełnionym o niepublikowane dotąd paski komiksowe.

Tom zawiera opowieść, która ukazywała się na łamach "Wieczoru Wybrzeża" w latach 1959-1960.

W albumie Kajtek wraz z profesorem Kosmosikiem udają się w podróż w czasie. Bohaterowie postanawiają poznać życie ludzi w epoce średniowiecza. I rzeczywiście, trafiają do tamtych czasów, ale nie przypuszczają, że przyjdzie im stawić czoło nie tylko problemom historycznym, ale także czarom, działającym w epoce zamków i książąt! Wyprawa naukowo-poznawcza zmienia się w pełną niezwykłych zwrotów akcji walkę o przetrwanie. Na drodze bohaterów staną nie tylko źli rycerze, ale też duchy.

Opowieść tę można uznać nie tylko za klasykę polskiego komiksu, stała się również wzorem dla kolejnych pokoleń pisarzy fantasy.

Artysta, nim powołał do życia niezapomniane postaci Kajka i Kokosza, przez wiele lat publikował w różnych czasopismach serie o innych bohaterach. Wśród nich znaczące miejsce zajmowali uwielbiający przygody marynarze Kajtek i Koko oraz szalony wynalazca, profesor Kosmosik.

Wydawnictwo: Egmont
9/2011
Liczba stron: 152
Format: 170x260 mm
Oprawa: twarda
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 9788323747147
Wydanie: II
Cena z okładki: 49,99 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus