Klasyka polskiego komiksu - 17 - Kajtek i Koko - Poszukiwany Zyg-Zak

patronat gildii
okładka
Scenariusz: Janusz Christa
Rysunek: Janusz Christa

Kajtek i Koko: Poszukiwany Zyg-Zak to siódmy tom komiksów wybitnego polskiego autora opowieści obrazkowych Janusza Christy (1934-2008).

Artysta, nim powołał do życia niezapomniane postaci Kajka i Kokosza, przez wiele lat publikował w różnych czasopismach serie o innych bohaterach. Wśród nich znaczące miejsce zajmowali uwielbiający przygody marynarz Kajtek i szalony wynalazca, profesor Kosmosik.

Niniejszy tom poświęcony jest właśnie tym bohaterom i zawiera trzy długie historie, drukowane pierwotnie w odcinkach na łamach "Wieczoru Wybrzeża" w latach 1958-1961:

  • W marynistycznej opowieści Latający Holender dociekliwy Kajtek wyjaśnia owianą wielowiekową tajemnicą historię pirata z piekła rodem - Latającego Holendra.
  • W serii science fiction Profesor Kosmosik i Marsjanie Kajtek poznaje tytułowego profesora i razem z nim postanawia wyruszyć na Marsa.
  • W historii kryminalnej Poszukiwany Zyg-Zak obaj bohaterowie właśnie wrócili z podróży w czasie. Z pomocą średniowiecznej mapy chcą odnaleźć ukryty skarb. Ale na złoto czyha też Zyg-Zak, złoczyńca o wielu twarzach...
Wydawnictwo: Egmont
10/2009
Liczba stron: 192
Format: 170x260 mm
Oprawa: twarda
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-237-3681-3
Wydanie: I
Cena z okładki: 49 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus