Knock Off Wars

okładka
Scenariusz: Luke Toywalker
Rysunek: Łukasz Kowalczuk

Komiks w języku angielskim.

Po tym jak jego dom został zniszczony przez siły zła, bohater wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu mistycznego zamku. Zgodnie z legendą, znajduje się tam klucz do ocalenia świata przed ostateczną zagładą. Podczas niebezpiecznej wędrówki heros poznaje nowych towarzyszy, ktorzy wspomagają go w walce przeciwko straszliwym istotom i monstrom. Gdy drużyna dociera do zamku, ich przeznaczenie zostaje ujawnione, a nic nie jest tym, czym się wydaje.

Knock Off Wars – historia prawdziwa

Ekonomiczny sukces klasycznej linii zabawek Masters of the Universe w 1982 zapoczątkował falę podobnych, ale tańszych figurek. Były one produkowane głównie w Hong Kongu i w Chinach. Dzisiaj kolekcjonerzy figurek określają je po prostu jako MotU-KO's (Masters of the Universe Knock-Offs).

Najważniejszym przykładem MotU-KO jest seria Galaxy Warriors,wyprodukowana przez Sungold w 1983. Figurki Galaxy Warriors były kopiowane przez wielokrotnie kopiowane przez inne firmy. Modele były przekształcane, części ciała recylingowano i przemalowywano, formy odlwenicze przekazywano z jednej fabryki do drugiej. Recykling był kwintesencją przemysłu MotU-KO.

Kiedy Mattel skończył produkować figurki z serii Masters of the Universe w 1987 roku, powstała ekonomiczna nisza. W kolejnych latach takie firmy jak Euro-Play czy Simba Toys połączyły muskularną estetykę lat '80 z nowymi, popularnymi wzorami zabawek lat '90 , takimi jak Teenage Mutant Ninja Turtles, Extreme Dinosaurs, lub Troll Dolls. Rezultatem były dziwne hybrydy MotU-KO's – m. in. Turly Gang (ca. 1991), Troll Fighter (ca. 1992), Dino Fighter (ca. 1999!).

Obecnie MotU-KO's są rosnacą niszą wśród dorosłych kolekcjonerów figurek. Niewielka scena artystów ewoluowała, (prze-/wy-)twarzając własne "artystyczne zabawki" z gumożywicy, a ostatnio także i komiksy na modłę poprzedników.

 

Komiks można kupić na stronie underworldmuscle.storenvy.com

Wydawnictwo: Underworld Muscles
Rok wydania oryginału: 2017
Liczba stron: 36
Format: A5
Oprawa: miękka
Druk: kolor
Cena z okładki: 6,5$ (druk), 2$ (wydanie cyfrowe)


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus