Koleje losu - Białystok Piłsudskiego

okładka
Scenariusz: Paulina Królikowska
Rysunek: Daniel Baum

Koleje losu. Białystok Piłsudskiego to kolejny komiks w ofercie wydawniczej Muzeum Wojska w Białymstoku (MWB). Bohaterem najnowszej ilustrowanej opowieści jest Józef Piłsudski i jego związki z Białymstokiem, które stały się osią historii. W narracji pojawiają się autentyczne relacje świadków i wspomnienia bohaterów. Autorami komiksu są scenarzystka Paulina Królikowska i rysownik Daniel Baum.

Pierwszy Honorowy Obywatel Białegostoku gościł tu często i nie tylko z oficjalnymi wizytami. Jego pobyt z dnia 21 czerwca 1921 roku stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w historii miasta.

W komiksie znalazły się też informacje o tym, w jakich okolicznościach i w jakiej atmosferze niepodległość odzyskiwały polskie miasta - w tym Białystok, który w rzeczywistości odzyskał ją kilka miesięcy później niż pozostałe tereny jednoczącej się Polski.

Tak, jak w przypadku wydanego w 2016 roku wraz z audiodeskrypcją komiksu Inka autorstwa Królikowskiej i Bauma, tak i tym razem Muzeum Wojska w Białymstoku wychodzi też naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami. Albumowi Koleje losu. Białystok Piłsudskiego również towarzyszyć będzie audiodeskrypcja, którą przygotowała Ewelina Sarosiek. Ponadto, album doczekał się też transkrypcji plansz na język migowy oraz nagrania filmu, za które odpowiada Fundacja Kultury bez Barier. Tłumaczenie komiksu na język migowy jest pierwszą taką próbą w Polsce.

Wersja elektroniczna wydawnictwa wraz z transkrypcją plansz na język migowy oraz audiodeskrypcją pojawi się na stronie internetowej Muzeum Wojska pod adresem www.mwb.com.pl

Wydawnictwo: Muzeum Wojska w Białymstoku
9/2017
Liczba stron: 36
Format: B5
Oprawa: miękka
Druk: kolor
ISBN-13: 9788386232420
Wydanie: I
Cena z okładki: 0 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus