Oświadczenie wydawcy

Autor: Paweł Nurzyński
29 sierpnia 2007

Komisarz Żbik - 1 - Kim jest "Biała Mewa"? Decyzję, o porzuceniu rysowania Komisarza Żbika przez Michała Śledzińskiego, przyjąłem do wiadomości. Nie chciałbym komentować całej sprawy na forum publicznym, jednak kilka spraw wymaga wyjaśnienia. Pragnę zapewnić, że ze strony wydawnictwa dopełniliśmy wszystkich wymogów formalnych i materialnych. Rysownik dostał scenariusze do przeczytania. Wiedział na co się porywa. Wiedział co będzie musiał rysować i na kiedy oddać gotowe plansze. Wiedział jakie wynagrodzenie otrzyma. To wszystko zawarte było w umowie, którą podpisał dobrowolnie. Zdaję sobie sprawę, że ciężko utrzymać sie z samego rysowania komiksów, dlatego rozumiem rysownika, który nagle dostaje zlecenie i przez nią zawala termin. Chcieliśmy by Michał narysował ten zeszyt. Regularnie przesuwaliśmy termin oddania gotowych plansz. Byliśmy cierpliwi. Zwłaszcza, że cały czas słyszeliśmy zapewnienie, że komiks powstaje, prace trwają, że coś się dzieje. Niestety.

Żałuję, że Michał rozstał się z serią i z wydawnictwem w taki sposób. Zabrakło mu profesonalizmu (odwagi cywilnej?), żeby poinformować wydawcę o swojej rezygnacji. Wolał to zrobić w taki, a nie inny sposób. Szkoda.

W związku z tą sytuacją muszę zawiesić serię. Nie zamknąć, a zawiesić do czasu znalezienia nowego rysownika. Czytelników zapewniam, że nie będzie trwało to długo. Były prowadzone wstępne rozmowy z innymi twórcami, którzy mieli się podjąć rysowania trzeciego zeszytu. Ponieważ, z powodu nieustannych opóźnieniń, drugi Komisarz Żbik miał być ostatnim rysowanym przez Michała.

O terminie wydania drugiego zeszytu przygód Komisarza Żbika poinformujemy, gdy tylko podpiszemy umowę z rysownikiem i ustalimy terminy. Mam nadzieję, że stanie się to szybko.

Paweł Nurzyński
Redaktor Naczelny wydawnictwa "Mandragora"

Komisarz Żbik - 1 - Kim jest "Biała Mewa"?

Scenariusz: Władysław Krupka
Rysunek: Michał Śledziński
Wydawnictwo: Mandragora
Rok wydania polskiego: 11/2006
Liczba stron: 24
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
Dystrybucja: kioski, saloniki
ISBN: 83-60352-59-3
Wydanie: I
Cena z okładki: 5 zł

Podyskutuj na forum!blog comments powered by Disqus