Komisarz Żbik - Warto wstąpić

okładka
Scenariusz: Maciej Jasiński
Rysunek: Łukasz Ciaciuch
Okładka: Łukasz Ciaciuch

Komiks autopromocyjny kujawsko-pomorskiej Policji, na który składa się 18. pasków z wnukiem kapitana Jana Żbika, komisarzem Michałem Maciejem Żbikiem, powstałe w trakcie kampanii rekrutacyjnej "Warto wstąpić".

Akcja miała zainteresować za pomocą komiksowej konwencji materiałów graficznych. Do celów kampanii powstały plakaty, bannery i ulotki utrzymane w jednolitej stylistyce, które można było otrzymać i zobaczyć w szkołach, uczelniach i na przystankach autobusowych. Nie zabrakło również form reklamy multimedialnej w postaci: spotów radiowych i filmu

Emitowane cyklicznie paski na stronie www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl, gdzie również został opublikowany w wersji elektronicznej, przedstawiają pracę młodego funkcjonariusza w pionach różnych służb Policji.

Komiks został opracowany w formie zbliżonej do oryginalnej serii z Kapitanem Żbikiem (na przedostatniej stronie została umieszczona historia prawdziwych policjantów nagrodzonych orderem "Za ofiarność i odwagę") i wydrukowany w nakładzie 1.500 egzemplarzy.

1/2009
Liczba stron: 16
Format: A4
Oprawa: miękka
Druk: kolor
Wydanie: I


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!

blog comments powered by Disqus