Konrad i Paul - 1 - Big Dick

okładka
Redaktor naczelny: Marcin Pietras
Scenariusz: Ralf König
Rysunek: Ralf König
Tłumaczenie: Przemysław Wnuk

Konrad i Paul pojawili się po raz pierwszy w 1990 roku w czasopiśmie "Magnus", są razem już od ponad 15 lat, a kroniki ich gejowskiego dnia codziennego zapełniły już niejedną książkę. Oto zbiór najwcześniejszych odcinków.

Komiks Konrad i Paul będzie pierwszym na polskim rynku wydawniczym komiksem gejowskim, czy jak nazywa go Autor "pedalskim". Komiks tego rodzaju w Polsce nigdy nie był brany pod uwagę przez wydawnictwa - co dziwi biorąc pod uwagę olbrzymią popularność takich wydawnictw na Zachodzie, a jednocześnie jest zrozumiałe patrząc na otaczającą nas rzeczywistość. W naszym - debiutującym - wydawnictwie chcielibyśmy publikować właśnie literaturę, która - z różnych przyczyn - jest w Polsce nieobecna.

*  *  *

Ralf König identyfikuje się ze społecznością gejów, której towarzyszy ze swoimi rysunkami. Ukazuje ich upodobania erotyczne, fiksacje seksualne i ludzkie rozczarowania, strach przed starością i samotnością. Nie pozuje na guru emancypacji, jak filmowiec, Rosa von Praunheim: König dopisuje puenty do gejowskiego życia.

Die Zeit

Wydawnictwo: Abiekt.pl
6/2008
Tytuł oryginalny: Konrad und Paul: Big Dick
Wydawca oryginalny: Carlsen Comics
Rok wydania oryginału: 1993
Liczba stron: 96
Format: 217 x 217 mm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-926968-0-3
Wydanie: I
Cena z okładki: 38,10 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!

blog comments powered by Disqus