Koziołek Matołek - Podróże Koziołka. Z Pacanowa do Norwegii

okładka
Okładka: Piotr Nowacki, Norbert Rybarczyk

Katalog podsumowujący ósmą edycję konkursu "Podróże Koziołka Matołka".

Jury VIII Ogólnopolskiego Konkursu "Podróże Koziołka. Z Pacanowa do Norwegii”:

Maciej Jasiński - Scenarzysta (komiksowy i filmowy) oraz dziennikarz, specjalizuje się w grach komputerowych, filmie i komiksie. Napisał scenariusze do kilkudziesięciu krótkich historyjek komiksowych oraz licznych albumów: „Solidarność 25 lat. Nadzieja Zwykłych Ludzi”, „Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Cena Wolności”, „1956. Poznański Czerwiec”, „1981. Kopalnia Wujek”, „11/11 = Niepodległość”, „Wolna Polska. 650 metrów pod ziemią”, „Uczeń Heweliusza”, „Legendy bydgoskie. Bydgoszcz w legendzie”, „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, „Tajemnice D.A.G. Fabrik Bromberg”. Pomysłodawca i realizator serii „Z archiwum Jerzego Wróblewskiego”, zbierającej najlepsze komiksy gazetowe tego legendarnego bydgoskiego rysownika. Zdobywca licznych nagród komiksowych: pierwsze miejsce w konkursie Komiks Wierszem w 2013 r., pierwsza nagroda w konkursie na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w 2010 r., nagroda specjalna Tomka Bagińskiego za komiks „Człowiek-Kolejka” w 2010 r.

Piotr Nowacki - Autor komiksów, ilustracji, stripów oraz projektów postaci. W komiksach zakochany od maleńkości. Z wykształcenia zootechnik, z zamiłowania rysownik. Publikował w licznych magazynach, zinach i antologiach komiksowych. Do najważniejszych publikacji należą „Mutująca teczka”, „Kwaziu”, „Tainted”, „Moe”, „Om”, "It's Not About That" i „Detektyw Miś Zbyś na tropie. Lis, ule i miodowe kule”. W latach 2009–2011 był redaktorem naczelnym magazynu komiksowego „Karton”. Jego prace kilkakrotnie walczyły o nagrody w konkursie na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Największym jak do tej pory osiągnięciem jest zdobycie III miejsca w 2008 roku w kategorii profesjonalistów za pracę "Szóstego dnia" (scenariusz Bartosz Sztybor, kolor Sebastian Skrobol). W zakresie ilustracji i projektów postaci wykonywał zlecenia m.in. dla: Cyfra+, Wydawnictwa Edukacyjne Wiking, Danfoss, Focus Media Group. Żyje i tworzy w Warszawie.

Norbert "Rybb" Rybarczyk - ilustrator, autor komiksów, charakter - designer i wszechstronnie działający konceptualista. Absolwent kieleckiego "plastyka". Obecnie pracuje i mieszka w Warszawie.

- I miejsce – 1500 zł. Mateusz Kluska za pracę pt. „Podróż przez Norwegię” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki ze Słupska.
- II miejsce – 900 zł – Jakub Palen za pracę pt. ,,Przygody Koziołka Matołka w Norwegii” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Świebodzinie.
- III miejsce – 600 zł – Marcelina Stelmasiewicz za pracę pt. ,,Przygody Koziołka. Z Pacanowa do Norwegii” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie.

Wyróżnienia:
- Julia Latos za pracę pt. ,,Koziołek Matołek Podróżuje po Norwegii” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach.
- Piotr Sadowski za pracę pt. ,,Koziołek Matołek w Norwegii” ze Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej.
- Szymon Torczyński za pracę pt. ,, Przygody Koziołka. Z Pacanowa do Norwegii” ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie.
- Maria Jastrząbek za pracę pt. ,,Nowe przygody Koziołka – Matołka w Norwegii, Love story” z Prywatnego Ogniska Muzycznego ,,Rytmikus” w Wągrowcu.

Jury dokonało oceny 75 prac nadesłanych na konkurs, stosując zawarte w regulaminie kryteria (technika i walory estetyczne; atrakcyjność fabuły; odniesienie do dziedzictwa kulturowego Norwegii). Nagrodzone i wyróżnione prace zdobyły największą liczbę punktów przy zastosowaniu wymagań regulaminowych.

Wydawnictwo: Europejskie Centrum Bajki
2/2014
Liczba stron: 22
Format: A4, poziomo
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-934999-3-9
Wydanie: I
Cena z okładki: 0 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus