Recenzja komiksu "Largo Winch: Spadkobierca"

Autor: Tomasz Nowak

Zapowiadany od prawie roku Largo Winch, oczekiwany był z ogromnym zainteresowaniem. Pomysłodawca i współtwórca cyklu, Jean Van Hamme, cieszy się w naszym kraju dużym uznaniem, a jego nazwisko stało się gwarancją wysokiej jakości. Właśnie wydany Spadkobierca nie tylko wypełnia wybujałe już nieco oczekiwania czytelników, ale jeszcze bardziej rozbudza apetyty na ciąg dalszy.

Komiks jest adaptacją cyklu powieści Van Hamme’a o perypetiach pewnego młodzieńca, Largo, który po śmierci ojca zostaje właścicielem ogromnej fortuny. Nowa rola oznacza dla niego od początku problemy i kłopoty, gdyż okazuje się, że także klika innych osób chętnie partycypowałoby w spuściźnie, najlepiej eliminując przy tym niewygodnego spadkobiercę.

Akcja komiksu jest niezwykle szybka, pełna zwrotów. Fabuła na razie pełna niejasności, stanowi zachętę, zaproszenie dla czytelnika do kreatywnego podejścia do lektury i próby samodzielnego rozwikłania wyłaniających się zeń zagadek.

Ilustracje znakomicie dopełniają tekst. Mimo realizmu nie zanieczyszcza ich nadmierna szczegółowość, co dodaje całej opowieści ogromnej dynamiki. Sam sposób szkicowania postaci i użycie szerokiej palety odcieni kolorów implikuje konkretne sugestie emocjonalne.

Pierwszy album - konfrontacja rzeczywistości, w której dotychczas żył Largo, ze światem żądnych krwi szefów wielkich koncernów to dopiero intro do intrygi dalszych 11 części.

Largo Winch - 1 - Spadkobierca

Scenariusz: Jean Van Hamme
Rysunek: Philippe Francq
Tłumaczenie: Magdalena Cholewa
Wydawnictwo: Twój Komiks
Rok wydania polskiego: 2001
Tytuł oryginalny: L'héritier
Wydawca oryginalny: Dupuis
Rok wydania oryginału: 1990
Liczba stron: 46
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
Dystrybucja: księgarnie
ISBN: 83-7320-500-4
Wydanie: I
Cena z okładki: 24,00 złblog comments powered by Disqus