Las Piaśnicki - Fabularyzowany komiks historyczny

okładka
Scenariusz: Tomasz Mering
Rysunek: Tomasz Mering

Las Piaśnicki jest popularnym źródłem informacji o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce na początku II wojny światowej w Wejherowie i okolicach. Scenariusz komiksu opiera się na publikacjach, dokumentach historycznych, relacjach naocznych świadków tych wydarzeń. Opiekę merytoryczną nad scenariuszem sprawowali pracownicy naukowi Muzeum Piaśnickiego, dr Mateusz Ihnatowicz i dr Aleksander Michalak, zaś historyczny wstęp napisał prof. dr hab. Bogdan Chrzanowski.

Czarno-białe, oszczędne w formie rysunki Tomasza Meringa pozwalają czytelnikowi skupić się na najważniejszych kwestiach związanych z tematem opowieści.

Tomasz Mering – mieszkaniec Wejherowa, urodzony w 1977 r. Twórca komiksów, storyboardów i animacji, związany z trójmiejskim środowiskiem komiksowym. W swoich pracach często porusza tematy historyczne, nierzadko czerpie inspiracje z literatury pięknej. Jego historie obrazkowe prezentowane były m.in. w Trójmieście, Płocku, Łodzi, Białymstoku, w Magdeburgu w Niemczech, a także publikowane w szeregu czasopism. Zwycięzca konkursów na komiks o duchu gdańskiej architektury i na plakat promujący czytanie. Laureat konkursu na komiksy o Cydrze Lubelskim. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury (stypendium na realizację komiksu). Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Strona autorska: www.mering.pl

Komiks dostępny jest również w formacie pdf.

Wydawnictwo: Muzeum Piaśnickie
7/2017
Liczba stron: 38
Format: A4
Oprawa: twarda
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 9788394403393
Wydanie: I
Cena z okładki: 0 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus