Wielki Martwy - 2

okładka
Scenariusz: Jean-Blaise Djian, Regis Loisel
Rysunek: Vincent Mallié
Kolor: François Lapierre
Tłumaczenie: Jakub Syty

Erwan poszukując Pauline, spotyka Gaelle - jej najlepszą przyjaciółkę. Przebywając w mieście zdaje sobie sprawę z ogromu kryzysu ekonomicznego oraz niepokojów społecznych. Bezrobotna Gaelle będąca jedną z dziesiątków tysięcy ofiar stagnacji gospodarczej postanawia pomóc Erwanowi.

Powodem zniknięcia Pauline było niespodziewane macierzyństwo. Jej córka Blanche na pozór zamknięta w sobie dziewczynka instynktownie podejmuję grę przed zbliżającą się wojną światów...

Tymczasem plemiona Małego Świata są bardziej świadome katastrofalnych konsekwencji naruszenia równowagi niż ludzie, jednak nie zdołały zapobiec pierwszemu atakowi z własnej ojczyzny. Atakowi, który pogrążył Ziemię w chaosie i ruinie...

Wielki Martwy to jedna z najlepiej sprzedających się serii ostatnich lat na francuskim rynku. Dzięki zaskakująco dobrej sprzedaży cykl zaplanowany na 4 albumy rozrósł się do aktualnie 9 tomów, z czego 6 zostało wydanych, a 3 kolejne znajdują się w produkcji. Najprawdopodobniej ilość części zostanie zwiększona, ponieważ autorzy rozbudowują fabułę o nowe wątki, a dotychczas wydane tomy znajdują nowych nabywców.

Polska edycja będzie publikowana w nakładzie 1000 egz. i w twardej oprawie, zawierającej dwa standardowe tomy (do 64 str.) w jednym wydaniu.

Wydawnictwo: Sideca
12/2016
Tytuł oryginalny: Le grand Mort: Blanche / Sombre
Wydawca oryginalny: Vents d'Ouest
Rok wydania oryginału: 2011 / 2012
Liczba stron: 116
Format: 210x290 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788365597052
Wydanie: I
Cena z okładki: 84,90 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus