Legendy Bydgoskie - Bydgoszcz w legendzie

okładka
Scenariusz: Maciej Jasiński
Rysunek: Łukasz Ciaciuch, Szymon Kaźmierczak, Bartłomiej Kuczyński, Tomasz Mering, Piotr Nowacki, Krzysztof Trystuła, Janusz Wyrzykowski
Okładka: Andrzej Janicki

Jest to zbiór kilkunastu krótkich komiksów przedstawiających popularne bydgoskie legendy, jak i te mniej znane. Będzie można zatem poznać historię dwóch braci Byd i Gost, którzy założyli gród bydgoski; dowiedzieć się dlaczego po dotarciu do Bydgoszczy król Kazimierz Wielki zrezygnował z przestrzegania diety i co ma to wspólnego z herbem miasta; poznać historię nazw kilku bydgoskich dzielnic, jak Bartodzieje, Szwederowo czy Kapuściska, a także losy diabła Węgliszka oraz Mistrza Twardowskiego, który gościł kiedyś w Bydgoszczy. W antologii znalazły się także zupełnie nowe miejskie legendy wymyślone na potrzeby owego zbioru.

Do stworzenia komiksu udało się zebrać grupę znakomitych rysowników. Są to: Bartłomiej Kuczyński, Łukasz Ciaciuch, Krzysztof Trystuła, Grzegorz Molas, Janusz Wyrzykowski, Piotr Nowacki, Szymon Kaźmierczak, Tomek Mering, Jarosław Wojtasiński, Szczepan Atroszko, Andrzej Janicki, Jacek Michalski oraz Kamil Pieczykolan.

Komiks został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

Wydawnictwo: Ongrys
10/2012
Liczba stron: 24
Format: A4
Oprawa: miękka
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-61596-29-5
Wydanie: I
Cena z okładki: 16,90 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus