Logikomiks - W poszukiwaniu prawdy

patronat gildii
okładka
Scenariusz: Apostolos Doxiadis, Christos H. Papadimitriou
Rysunek: Alecos Papadatos
Kolor: Annie Di Donna
Tłumaczenie: Jarosław Mikos

Logika i szaleństwo. Matematyka i pasja. Wielcy uczeni w poszukiwaniu prawdy absolutnej.

Logikomiks to historia Bertranda Russella - genialnego naukowca wielbiącego logikę, który poświęcił życie próbom odkrycia podstaw matematyki. Ścieżka Russella przecięła się z drogami najwybitniejszych uczonych tamtych czasów: Gottloba Fregego, Georga Cantora czy Kurta Gödla; jego uczniem był Ludwig Wittgenstein.

To opowieść o niezwykłym człowieku, wytrwałej pracy, epokowych odkryciach i dramatycznych porażkach, tocząca się w cieniu wielkiej historii.

Logikomiks to także rzetelna wiedza matematyczna i filozoficzna podana w oryginalnej, przystępnej formie powieści graficznej, a zarazem możliwość podejrzenia warsztatu twórców komiksu, spierających się o kształt swojego dzieła.

Prawa do publikacji kupiły wydawnictwa z ponad dwudziestu krajów, m.in. z Holandii, Włoch, Francji, Brazylii, Chin, Danii, Finlandii, Niemiec, Izraela, Rosji, Hiszpanii i Portugalii.

*  *  *

Matematyka jeszcze nigdy nie była tak ekscytująca!

"The Guardian"

Lektura Logikomiksu jest jak najlepszy wykład uniwersytecki, na który trafia się przypadkiem, ale z zainteresowaniem słucha się go do samego końca.

"The Boston Globe"

To prawdziwa uczta: wspaniale narysowane, barwne i pełne humoru sceny.

"The Telegraph"

Arcydzieło sztuki komiksowej.

"Booklist"

Historii logiki, matematyki i filozofii oraz historii samego Russella nie można było opowiedzieć zabawniej i w sposób bardziej zrozumiały.

"The Spectator"

Logicomix to wciągające dzieło, które przystępnie przedstawia wielkie idee, ale bez nadmiernego ich upraszczania.

"The Washington Post"

Apostolos Doxiadis (ur. 1953) - studiował matematykę na Columbia University w Nowym Jorku i w École Pratique des Hautes Études w Paryżu. Po studiach wrócił do Grecji, gdzie zajął się reżyserią teatralną i filmową. Jest autorem czterech powieści, z których O theios Petros kai e eikasia tou Goldbach (1992) została przetłumaczona na ponad trzydzieści języków. Fascynują go związki między literaturą a matematyką.

Christos Papadimitriou - informatyk, studiował na politechnice w Atenach, a następnie na uniwersytecie Princeton. Wykładał na Harvardzie, w Massachusetts Institute of Technology i na Uniwersytecie Stanforda. Obecnie jest profesorem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Za odkrycia informatyczne został uhonorowany Nagrodą Knutha. Oprócz prac naukowych, z których Złożoność obliczeniowa została przetłumaczona na polski, opublikował również powieść Turing (A Novel about Computation) o życiu wielkiego matematyka Alana Turinga.

Alecos Papadatos (1959) studiował ekonomię, ale porzucił finanse na rzecz pracy w dziedzinie animacji filmowej. W latach 1984-1990 pracował w Paryżu dla Les Cartooneurs Associés i Le Studio Ellipse. Gdy powrócił do Grecji, razem z żoną, Annie Di Donną, założył własne studio zajmujące się produkcją filmów, seriali animowanych, reklam oraz komiksów.

Annie Di Donna - studiowała grafikę i malarstwo we Francji. Współpracowała z France Animation i Canal Plus.

Polskie wydanie tego komiks już zostało dodane do spisu zagranicznych wydań na jego oficjalnej stronie: http://www.logicomix.com.

Wydawnictwo: W.A.B.
11/2011
Tytuł oryginalny: Logicomix. An Epic Search for Truth
Liczba stron: 352
Format: 165x235 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: offsetowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788377475355
Wydanie: I
Cena z okładki: 49,90 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus