Lucky Luke - Rywale z Painful Gulch, Góry Czarne, Daltonowie i zamieć

patronat gildii
okładka
Scenariusz: Rene Goscinny
Rysunek: Morris
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Czwarty tom przygód Lucky Luke'a – kowboja, który strzela szybciej niż jego własny cień.

Zbiorcze, zawierające trzy albumy, wydanie historii, których bohaterem jest jeden z najpopularniejszych bohaterów komiksowych.

  • W Rywalach z Painful Gulch dzielny rewolwerowiec trafia do tytułowego miasteczka. Rządzą w  nim dwa skłócone klany – O’Harów i O’Timminsów. Miejscowość nie może się rozwijać z powodu nieustannych awantur, strzelanin. Kiedy Lucky Luke zostaje wybrany na burmistrza, postanawia zmienić ten stan rzeczy.
  • Góry Czarne to przezabawna historia ukazująca początki kolonizacji Dzikiego Zachodu. Decyzją senatu w Waszyngtonie na niezbadane obszary Wyomingu udaje się ekspedycja naukowa. Szacownych profesorów i doktorów ma bezpiecznie doprowadzić na miejsce i z powrotem Lucky Luke. Wyprawie usiłują przeszkodzić pewien skorumpowany senator i jego człowiek do zadań specjalnych Bull Buletts.
  • Daltonowie i zamieć to opowieść z zabawnymi braćmi gangsterami w rolach głównych. Czwórce znów udało się uciec z więzienia w Teksasie. Ich śladem rusza Lucky Luke. Po licznych perypetiach dzielny rewolwerowiec, wspierany przez kaprala Pendergasta z Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej, łapie Daltonów i doprowadza za kratki.

Komiksy zawarte w albumie to niepublikowane dotąd w Polsce opowieści René Goscinnego z rysunkami Morrisa.

Wydawnictwo: Egmont
9/2012
Wydawca oryginalny: Dupuis
Liczba stron: 144
Format: 155x225 mm
Oprawa: twarda
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-4788-8
Wydanie: I
Cena z okładki: 49,99 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus