Lucky Luke - Daltonowie wciąż uciekają, Miasto duchów, Daltonowie odkupują winy

okładka
Scenariusz: Rene Goscinny
Rysunek: Morris
Piąty zbiorczy tom przygód Lucky Luke’a – kowboja, który strzela szybciej niż jego własny cień. Składające się na ten album komiksy René Goscinnego z rysunkami Morrisa nie były dotąd publikowane w Polsce.
  • Daltonowie wciąż uciekają to intrygująca opowieść o tym, jak po ogłoszeniu powszechnej amnestii bracia Daltonowie wychodzą z więzienia i na krótko osiedlają się w Awful Gulch. W dzień udają uczciwych właścicieli saloonu „Pod Ułaskawionym Bandziorem”, ale kiedy zapada noc, kopią pod miasteczkiem tunele, by dobrać się do skarbca banku. Nie wiedzą jednak, że za radą Lucky Luke’a bank codziennie przenosi się do innego budynku.
  • W Mieście Duchów Lucky Luke spotyka dwóch dziwnych kompanów Denvera Millsa i Kolorado Billa. Obaj są unurzani w smole i oblepieni piórami. To łagodna kara, którą na Dzikim Zachodzie wymierzano za oszustwa karciane. Nasz szlachetny kowboy pomaga przygodnym znajomym i razem trafiają do opuszczonego przez poszukiwaczy złota miasteczka Gold Hill. Czy Denver i Kolorado się zmienią?
  • Historia Daltonowie odkupują winy zaczyna się wizytą Lucky Luke’a w Sądzie Najwyższym Stanów Zdjednoczonych, gdzie bohater otrzymuje przedziwną misję do wypełnienia. Ma uwolnić z więzienia braci Daltonów i dopilnować, by w ramach eksperymentalnego programu resocjalizacji przez miesiąc powstrzymali się od przestępczych czynów...
Wydawnictwo: Egmont
8/2013
Tytuł oryginalny: Lucky Luke:
Wydawca oryginalny: Dargaud
Liczba stron: 144
Format: 155x225 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788323761747
Cena z okładki: 49,99 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!

blog comments powered by Disqus