Lucyfer - 4 - Boska komedia

okładka
Scenariusz: Mike Carey
Rysunek: Peter Gross, Scott Hampton, James Hodgkins, Ryan Kelly, Dean Ormston, Chris Weston
Tłumaczenie: Paulina Braiter

"Wszystko jest albo czarne, albo białe. On będzie sobą. Albo niczym".

Brutalna, pełna intryg seria o walce byłego władcy piekieł, Lucyfera, pragnącego rządzić wszechświatem niezależnym od Boga. Lucyfer, wbrew woli stwórcy, otwiera dla ludzi i wszystkich stworzeń z zaświatów niezliczoną ilość bram do swego królestwa. Naturalna równowaga zostaje zachwiana, gdyż coraz więcej istot lgnie do nowego świata, sprawiając, że w starym pozostaje po nich pustka.

Z okazji postanawiają skorzystać wyklęte plemiona Lilim i Basanosy - potężne arkana tarota. Lilim zapragnęły zająć jeden z niezamieszkanych wymiarów utworzonych przez Lucyfera. Natomiast sprytne Basanosy chcą siłą zagarnąć obszar już zasiedlony przez nowych poddanych Niosącego Światło. Wiedzą jednak, że aby to się udało, muszą zabić Elaine Belloc, dziewczynkę, która zawarła prywatne przymierze z Lucyferem i od której według nich mogą zależeć losy Gwiazdy Zarannej i nowego wszechświata.

Lucyfer, zrodzony na kartach przełomowej serii komiksowej Neila Gaimana Sandman, kontynuuje swoje przygody w nominowanej do Nagrody Eisnera serii Mike'a Careya.

Wydawnictwo: Egmont
8/2009
Tytuł oryginalny: Lucifer: The Divine Comedy
Liczba stron: 192
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-3609-7
Wydanie: I
Cena z okładki: 59 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus