Maksym Osa

Scenariusz: Igor Baranko
Rysunek: Igor Baranko
Tłumaczenie: Paweł Timofiejuk

Maksym Osa to inteligentny i zadziorny Kozak z siedemnastowiecznego Dzikiego Pola. Po powrocie z jednej z łupieżczych wypraw na Turków zostaje wplątany z zawiłą intrygę. Z wciąż świeżą raną głowy zastanawia się, co jest jawą, a co snem.

Co kryje się w jego grobie? Czy wilkołaki istnieją naprawdę? Gdzie jest skarb? Na te i wiele innych pytań starają się odpowiedzieć bohaterowie komiksu świetnego ukraińskiego twórcy Igora Baranko. Autor z doskonałym wyczuciem miesza gatunki - romans, komedię, kryminał i przygodę, które w historycznym krajobrazie sprawiają, że czujemy się przeniesieni w czasie. Baranko to twórca wszechstronny i potrafiący opowiedzieć świetną historię, dlatego też czytelnik nigdy nie nudzi się przy lekturze jego komiksów.

Z wypiekami na policzkach możemy wczytywać się w historię o sekretach rodzinnych, pojedynkach, kozackich wyprawach i poszukiwaniu skarbu w tajemniczych okolicznościach.

Igor Baranko to twórca płodny, który z uporem zdołał zaistnieć na 2 najważniejszych rynkach komiksowych świata - amerykańskim i francuskim, a w chwili obecnej stara się podbić i japoński. W Polsce obecny jest od lat 90. ubiegłego wieku, kiedy jego komiksy drukowane były w magazynie "AQQ". Ale bardziej istotne jest to, że to właśnie polski komiks - O smoku wawelskim i królewnie Wandzie z rysunkami Grzegorza Rosińskiego, sprawił, że siedmioletni wówczas autor postanowił zostać rysownikiem komiksów. Maksym Osa jest jego albumowym debiutem w naszym kraju.

Zwiastun adaptacji filmowej:

Wydawnictwo: Timof i cisi wspólnicy
9/2009
Liczba stron: 96
Format: 170x240 mm
Oprawa: twarda
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-61081-34-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,50 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus