Melinda

okładka
Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunek: Dagmara Matuszak

W najbliższą sobotę, 19 marca, podczas tegorocznych Warszawskich Spotkań Komiksowych odbędzie się premiera polskiej edycji Melindy - najnowszego albumu autorstwa brytyjskiego pisarza Neila Gaimana i polskiej rysowniczki Dagmary Matuszak.

W grudniu 2004 roku w USA nakładem wydawnictwa Hill House, Publishers ukazał się ekskluzywny album brytyjskiego pisarza Neila Gaimana i polskiej artystki Dagmary Matuszak zatytułowany Melinda. Ten ilustrowany poemat opowiada historię dziewczynki żyjącej samotnie w ruinach wielkiego miasta, gdzie jej jedyne towarzystwo stanowią rzeczywiste i urojone zwierzęta.
Autorzy zachowali w albumie równowagę pomiędzy obrazem i tekstem, umieszczając na każdej stronie pełnoformatową ilustrację, opatrzoną kilkoma wersami wiersza. Książka formatu A4 liczy sobie 56 stron. Album, wydany w polskiej wersji językowej przez krakowskie wydawnictwo "Atropos" - wzorem oryginału - zachował twardą, tłoczoną oprawę i ręcznie wklejane kolorowe ilustracje. Wydrukowany został na szlachetnym, wzbogaconym o barwne drobiny papierze o wysokiej gramaturze.

Polskie wydanie Melindy to edycja limitowana, co oznacza, że wydrukowanych zostało jedynie 500 egzemplarzy albumu. Każdy z nich, już w wersji podstawowej posiada swój niepowtarzalny numer (od 01 do 500), oraz ma wbitą pieczęć potwierdzającą jego autentyczność. Ponadto znaczna część nakładu jest ręcznie sygnowana przez obydwoje autorów - zarówno Neila Gaimana, jak i Dagmarę Matuszak - na wklejonych do albumu, specjalnych kartach okolicznościowych. Te egzemplarze wydawca określa jako kolekcjonerskie.

Z archiwum:

Album, zarówno w wersji podstawowej, jak i kolekcjonerskiej można nabyć wyłącznie wysyłkowo, składając zamówienie poprzez stronę internetową wydawnictwa - www.atropos.pl , lub okazjonalnie w trakcie imprez branżowych. Książka nie trafi do regularnej sprzedaży sklepowej. Cena albumu w wersji podstawowej to 60 PLN. W wersji kolekcjonerskiej - 100 PLN. Pierwsze 25 osób, które zamówią polską edycję Melindy, otrzymają egzemplarze kolekcjonerskie (sygnowane) w cenie podstawowych!!! Wysyłki zaczynamy w pierwszy dzień roboczy po premierze albumu, czyli w poniedziałek, 21 marca. Zamówione książki można będzie także odebrać osobiście podczas WSK. Będzie okazja do ozdobienia swojego egzemplarza odręcznym rysunkim Dagmary Matuszak, bezpośrednio po spotkaniu z nią zaplanowanym przez organizatorów WSK.

Wydawnictwo: Atropos
3/2005
Wydawca oryginalny: Hill House Publishers
Rok wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 56
Format: A4
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus