Metacom

okładka
Scenariusz: Jacek Widor
Rysunek: Jacek Widor

Ameryka Północna, XVII wiek. Pomiędzy plemionami Indian a kolonizatorami z Anglii narastają konflikty. Biali przybysze zajmują coraz większy obszar, żądają płacenia przez Indian podatków, narzucają im swoją religię, swoje prawo oraz swój styl życia. Indianie nie chcą podporządkować się Anglikom, ale nie są w stanie skutecznie im się przeciwstawić.

Metacom, wódz Wampanoagów jedyną szansę obrony własnej kultury i tożsamości widzi w zjednoczeniu wszystkich zwaśnionych plemion indiańskich przeciwko osadnikom. Jednak inni wodzowie bagatelizują zagrożenie i nie zgadzają się na współpracę ze swymi odwiecznymi wrogami. Niektórzy nawet sprzymierzają się z kolonizatorami przeciwko Wampanoagom. Mimo to pod wodzą Metacoma wybucha powstanie Indian - jedno z pierwszych i najkrwawszych w historii.

Metacom nie jest przygodową opowieścią o romantycznym zrywie. To niemal dokumentalny zapis wojny, w której Indianie spalili wiele miast białych, a kolonizatorzy wymordowali całe wioski "dzikusów". Po obu stronach konfliktu śmierć zebrała krwawe żniwo.

Wydawnictwo: Ongrys
10/2009
Liczba stron: 56
Format: 160x230 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-61596-09-7
Wydanie: I
Cena z okładki: 20 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus