Michael Jordan - Nadchodzi Byk

okładka
Scenariusz: Wilfred Santiago
Rysunek: Wilfred Santiago
Tłumaczenie: Bartosz Sztybor

Ekscytująca, pełna dynamiki biografia Michaela "Air" Jordana, największego koszykarza wszechczasów i najbardziej wpływowego sportowca w historii, stworzona przez artystę, który doskonale opanował wizualizację sportu w komiksie. Santiago stara się opisać publiczne, ale i prywatne życie MJ'a, a jednocześnie nie ukrywa swojej fascynacji tym niezwykłym sportowcem.

Jordan stał się sławny w wieku 19 lat, zdobywając z wyskoku zwycięskie punkty w ostatnich sekundach finałów NCAA w 1982 roku, wtedy zyskał przydomek "Air". Został wybrany w drafcie NBA przez Chicago Bulls w 1984 roku. Wreszcie w 1991 roku poprowadził Bulls do pierwszego mistrzostwa NBA, po wygranej nad Magic Johnsonem i jego Los Angeles Lakers. W 1992 roku Michael Jordan dołączył do Dream Team, amerykańskiego zespołu 12 legendarnych graczy NBA, którzy na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie zdobyli złoto.

Pomimo sukcesu w świetle reflektorów, jego życie prywatne nie obywało się bez kontrowersji i nieszczęść, przed którymi nie chroniły ani sukcesy sportowe, ani pieniądze. Ale każdy chciałby być Jordanem i swoją opowieścią, w komiksowy sposób, Wilfred Santiago przybliża nas do tego celu.

Fragment oryginalnego wydania:

Wydawnictwo: Timof i cisi wspólnicy
2/2015
Tytuł oryginalny: Michael Jordan: Bull on Parade
Wydawca oryginalny: Fantagraphics
Rok wydania oryginału: 2014
Liczba stron: 200
Format: 160x190 mm
Oprawa: twarda
Papier: offsetowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-63963-47-7
Wydanie: I
Cena z okładki: 69 zł

Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus