Mikropolis - 1 - Przewodnik turystyczny (wyd. II)

okładka
Scenariusz: Dennis Wojda
Rysunek: Krzysztof Gawronkiewicz

Drugie, rozszerzone wydanie pierwszego tomu z cyklu Mikropolis, który pierwotnie ukazał się w 2001 roku, wzbogacone o komiksy drukowane w magazynach "Exklusiv" i "The Cut".

Mikropolis to małe miasteczko, architekturą przypominające postsocjalistyczne blokowiska, zamieszkane przez niezwykłych ekscentrycznych mieszkańców, z których każdy został obdarzony charakterystyczną osobowością. Wśród nich znajdziemy m.in. ucznia szkoły podstawowej Ozrabala, jego nadopiekuńczą babcię, tajemniczego doktora Murnaua, poetę Bruna, pijaka Borysa, nauczycielkę Pannę Julię, szynkarza Sama. Każde z nich posiada swoją historię, swoje miejsce i funkcję w miasteczku. Swoje przyzwyczajenia i słabości. Mikropolis jest miniaturą naszego świata, autorzy w doskonały sposób uchwycili wiele ludzkich przywar i słabości. Dodali do tego trochę absurdu i sporo wysmakowanego humoru. W scenariuszach nie brak również uniwersalnych problemów i filozoficznych pytań oraz licznych nawiązań do literatury, muzyki i kina.

Paski komiksowe z Mikropolis, zanim zostały wydane w formie albumu, ukazywały się na łamach wielu magazynów - należą do nich m.in. "Gazeta Wyborcza", "Wprost", "Aktivist", "DosDedos", "Brum", "Ślizg" "Fluid", "Meble", "Exklusiv", "The Cut" (Polska, Węgry, Czechy) oraz "Spirou" (Belgia).

Wydawnictwo: Egmont
12/2008
Liczba stron: 72
Format: 285x205 mm
Oprawa: twarda
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-2533-6
Wydanie: II, rozszerzone
Cena z okładki: 39 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus