Mikropolis - 2 - Moherowe sny (wyd. II)

okładka
Scenariusz: Dennis Wojda
Rysunek: Krzysztof Gawronkiewicz

Matki, nie czytajcie tego swoim dzieciom! Dzieci, nie czytajcie tego swoim misiom! Licealistki, nie czytajcie tego przed snem!

Moherowe sny to tytuł drugiego tomu znanej i popularnej serii o miasteczku Mikropolis. Album wydany po raz pierwszy w 2003 r. zyskał uznanie zarówno wśród czytelników, jak i krytyków, czego dowodem są zdobyte liczne nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Komiksowym w Łodzi (Grand Prix, Nagroda Publiczności, Najlepszy Scenariusz). W roku ukazania się komiks otrzymał nagrodę Koraka za najlepszy album polski oraz nominację do Nagrody Pegaza w kategorii Sztuka.

Drugie rozszerzone wydanie albumu Moherowe sny zawiera historie wcześniej publikowane w magazynie "Fluid" (Poeta, śmierć i zupa cebulowa), piśmie literackim "Meble" (cykl Rewolucja krzeseł) oraz w antologii komiksowej I co dalej kapitanie? (Kapitan nie istnieje). W drugim wydaniu dodano m.in. historię pt. Braterstwo krwi, która wcześniej została wydrukowana w antologii Komiks kontra AIDS.

W Moherowych snach można odnaleźć wiele odniesień do filmów Davida Lyncha i Wernera Herzoga oraz do opowiadań Franza Kafki i Rolanda Topora. Komiks nawiązuje stylistycznie do niemieckiego ekspresjonizmu i horrorów klasy B.

Wydawnictwo: Egmont
3/2009
Liczba stron: 72
Format: 290x215 mm
Oprawa: twarda
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-3631-8
Wydanie: II, rozszerzone
Cena z okładki: 39 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus