Millennium - 2 - Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (wydanie z obwolutą)

Scenariusz: Denise Mina
Rysunek: Leonardo Manco, Andrea Mutti
Okładka: Lee Bermejo

Druga część komiksu opartego na bestsellerowej trylogii Stiega Larssona Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet.

Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika bez śladu. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera. Stojący na czele wielkiego koncernu magnat przemysłowy prosi znajdującego się na zakręcie życiowym dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej Vangerów. Okazuje się, że spisywanie dziejów to tylko pretekst do próby rozwiązania zagadki zniknięcia Harriet. Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie redaktor czasopisma Millennium, przechodzi kryzys wartości i rezygnuje z obowiązków zawodowych. Podejmuje się niezwykłego zlecenia, opuszcza Sztokholm i osiada w niewielkiej wiosce na północy kraju. Po pewnym czasie dołącza do niego młoda ekscentryczna hackerka, Lisbeth Salander. Wspólnie, choć nie zawsze ramię w ramię, biorą pod lupę przeszłość klanu Vangerów i wykrywają prawdę o wiele bardziej mroczną i krwawą niż ta, którą spodziewali się odnaleźć...

Scenariusz komiksu stworzyła szkocka pisarka Denise Mina. Za grafikę odpowiadają: Argentyńczyk Leonardo Manco znany z rysunków do Hellstorm, Blaze of Glory, Apache Skies czy słynnego Hellblazer oraz Włoch Andrea Mutti, autor ilustracji do komiksów: The Executor, DMZ, Iron Man Zombie czy XMAN Prelude.

Wydawnictwo: Czarna Owca
5/2013
Tytuł oryginalny: The Girl with the Dragon Tattoo Vol 2
Wydawca oryginalny: DC Comics
Rok wydania oryginału: 2013
Liczba stron: 144
Format: 170x275 mm
Oprawa: twarda z obwolutą
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-7554-545-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 49,90 zł

Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus