Mistrzowie Komiksu - Exclusive - 19 - Hard Boiled

okładka
Scenariusz: Frank Miller
Rysunek: Geof Darrow
Kolor: Florence Breton, Claude Legris
Tłumaczenie: Michał Cetnarowski

Dzień jak zwykle zapowiadał się spokojnie. Co ciekawego może się zresztą wydarzyć, kiedy, jak Nixon, jesteś zwyczajnym facetem, niepozornym urzędnikiem pracującym jako poborca podatkowy? Chwileczkę... A może nie nazywasz się Nixon, tylko Carl Seltz - sprzedawca ubezpieczeń Carl Seltz? A może Harry Seltz? Albo... Harry Burns...? A jeśli nie jesteś poborcą - to kim?

Zanim Nixon odkryje prawdę o swoim pochodzeniu, pół miasta wyleci w powietrze. Tylko czy on to w ogóle zauważy...?

Utrzymany w konwencji cyberpunka, "Hard Boiled" Franka Millera i Geofa Darrowa stanowi swobodną wariację na temat prozy Philipa K. Dicka. Co różni człowieka od maszyny, androida? Czy otaczający nas świat to tylko jedna wielka mistyfikacja - sztuczna wizja nałożona na rzeczywistość? Nixon, nawet jeśli nie chce, będzie musiał poszukać odpowiedzi na podobne pytania. A wszystko to w huku kolejnych eksplozji i wizgu dartego metalu, podczas dzikich pościgów zatłoczonymi ulicami zaśmieconego miasta przyszłości. Czy jeden człowiek może stanąć naprzeciw wielkiej korporacji? Tylko czy rzeczywiście jest to człowiek?

Frank Miller, znany ze zekranizowanej niedawno serii "Sin City", tym razem napisał scenariusz dużo lżejszy - mimo wcale licznych, przerysowanych do przesady scen seksu i przemocy - w którym twórczo odwołuje się do motywów znanych choćby z filmowego "Blade Runnera". Jednak pierwsze skrzypce w "Hard Boiled" gra niezaprzeczalnie Geof Darrow, ze swoim hiperdokładnym, odwzorującym najmniejsze detale rysunkiem. Nieprzypadkowo Darrow został wyróżniony za ten komiks nagrodą Eisnera - "Hard Boiled" to prawdziwa wizualna uczta.

Jeśli tylko uda ci się przeżyć.

Wydawnictwo: Egmont
10/2008
Tytuł oryginalny: Hard Boiled
Wydawca oryginalny: Dark Horse Comics
Rok wydania oryginału: 1990
Liczba stron: 128
Format: 220x295 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-2981-5
Wydanie: I
Cena z okładki: 69 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus