Mistrzowie Komiksu - Exclusive - 23 - Sygnał do szumu

okładka
Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunek: Dave McKean
Tłumaczenie: Michał Cetnarowski

Kolejny na polskim rynku bestsellerowy komiks Neila Gaimana i Dave'a McKeana, artystów, którzy od wielu lat współpracują ze sobą, tworząc opowieści graficzne, książki i filmy.

Sygnał do szumu zrobił na czytelnikach angielskich i amerykańskich tak wielkie wrażenie, że wznawiano go w kilku różnych wersjach komiksowych, doczekał się adaptacji radiowej i teatralnej, a niedługo może zostać sfilmowany.

Gdzieś w Londynie umiera na raka reżyser filmowy. Nie zamierza się leczyć. Chce wykorzystać ostatnie dni, by napisać scenariusz filmowy - największe dzieło swego życia.

Akcja filmu ma się dziać w małej europejskiej wiosce w ostatniej godzinie 999 roku. Bohaterowie czują, że to ich ostatnia godzina, i że z nadejściem północy nastąpi koniec świata. Czy reżyserowi uda się napisać tę historię, czy ukończy scenariusz filmu, którego nikt nigdy nie zrealizuje? Oto przejmująca opowieść o ostatnich dniach życia zarówno artysty, jak i wymyślonych przez niego bohaterów.

Album odzwierciedla wspólne Gaimanowi i McKeanowi przekonanie, że we współczesnym świecie ważne sprawy są nieustannie zagłuszane przez wszechobecny szum informacyjny.

Wydawnictwo: Egmont
3/2009
Liczba stron: 96
Format: 215x290 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-2522-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 49 zł


Inne komiksy z serii:



blog comments powered by Disqus