Mistrzowie Komiksu - Exclusive - 3 - Kingdom Come

okładka
Scenariusz: Mark Waid
Rysunek: Alex Ross

Niezwykle udana próba mitologizacji współczesnych bohaterów komiksowych. Scenarzysta Mark Waid pokazuje Batmana, Supermana, Wonder Woman jako prawie boskie istoty, które opiekują się ludźmi. Ale ci klasyczni bohaterowie, obdarzeni prawie boskimi mocami odeszli na emeryturę. Na świecie pojawiło się nowe pokolenie superbohaterów, które nie dba o dobro ludzkości, ale walczy między sobą, zupełnie nie zważając na ludzi.

Poprzez konfrontację klasycznych bohaterów z nowym pokoleniem twórcy pokazują, dlaczego mit superbohaterów jest niezwykle ważny w amerykańskiej kulturze.

Komiks został namalowany przez znanego grafika Alexa Rossa (m.in. zajmował się również projektowaniem plakatów do gal oscarowych). Dzięki fotorealistycznym szczegółom i odwzorowaniu postaci rysownik osiągnął oszałamiający efekt. Gdyby ci bohaterowie istnieli naprawdę, wyglądaliby tak, jak ich namalował Ross. Komiks zdobył dwie najważniejsze nagrody amerykańskiego przemysłu komiksowego: został nagrodzony Nagrodą Eisnera (rok 1997) w kilku kategoriach: nagroda dla najlepszej serii, najlepszej okładki, najlepszego rysunku; oraz Nagrodą Harvey’a (rok 1997).

Wydawnictwo: Egmont
7/2005
Wydawca oryginalny: DC Comics
Rok wydania oryginału: 1996
Liczba stron: 208
Format: A4
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 83-237-3093-8
Wydanie: I
Cena z okładki: 99 zł

Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus