Mroczna Wieża - 6 - Początek podróży

okładka
Scenariusz: Peter David, Robin Furth
Rysunek: Richard Isanove, Jae Lee
Szkic: Joe Quesada
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

VI tom komiksu inspirowanego epicką sagą autorstwa Stephena Kinga Mroczna wieża.

Roland Deschain, weteran walk o Wzgórze Jericho, po 12 latach od wielkiej bitwy wyrusza w samotną krucjatę do Mrocznej Wieży – jedynego miejsca, w którym może uporządkować wykolejony ze swych torów świat. Przedtem jednak musi zmierzyć się z Człowiekiem w Czerni...

Cykl powieściowy Stephena Kinga o Rolandzie, ostatnim rewolwerowcu przemierzającym chylący się ku upadkowi się świat w poszukiwaniu mitycznej Mrocznej Wieży, bywa często nazywany jednym z jego najsłynniejszych dzieł. Opowiedziany w konwencji baśni, czerpie zarówno z mitu Dzikiego Zachodu jak i ze współczesności (korporacje, technologie). Akcja serii dzieje się w trudnej do określenia dalekiej przyszłości, w nie do końca sprecyzowanej krainie. Na skutek cywilizacyjnej zawieruchy nastąpił regres, powrócił system feudalny, gdzieniegdzie tylko, niczym pomniki dawnej świetności niszczeją resztki zapomnianych urządzeń.

Doskonałe ilustracja autorstwa Jae Lee i Richarda Isanove w pełni oddają świat wykreowany przez Kinga, a scenariusz pióra Petera Davida odkrywa przed czytelnikiem wątki ledwie wzmiankowane w powieści. Lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli Rolanda!

Wydawnictwo: Albatros
10/2014
Tytuł oryginalny: The Dark Tower Graphic Novel 6: The Journey Begins
Wydawca oryginalny: Marvel Comics
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 136
Format: 175x265 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788378859659
Wydanie: I
Cena z okładki: 63 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus