Szlurp i Burp - 1 - O zmroku

okładka
Scenariusz: Tadeusz Baranowski, Jean Dufaux
Rysunek: Tadeusz Baranowski

Szlurp i Burp powracają! O zmroku powoli wyłaniają się z mroku. Umyli i naostrzyli zęby i wypatrują potencjalnych ofiar (chętnie młodych i miłych z wyglądu dziewcząt). Nie wiedzą jednak, że nim zanurzą kły w ciepłych szyjach przyjdzie im spotkać się o wiele mniej kulturalnymi niż oni sami postaciami. Z okropnymi zombi, z upartym aczkolwiek lekko ustraszonym łowcą wampirów – Zdzichem Kołkiem, z doktorem Frankiem Sztajnem, którego głowa pełna jest szalonych pomysłów, z groźnym psychopatą wyposażonym w elektryczna piłę oraz z wieloma innymi indywiduami.

Przede wszystkim jednak przyjdzie im się zmierzyć z przerażającą – nawet dla nich - komisją śledczą i galopującą lustracją!!! Czy znajdą się świadkowie ich wampirzej przeszłości i czy ktoś ma teczkę na Szlurpa i Burpa? Odpowiedzi na te i inne pytania w albumie O zmroku Czytać tylko uzbrojonym po zęby! A raczej ząbki. Czosnku.

*****

O zmroku to komiks narysowany przed piętnastoma laty przez Tadeusza Baranowskiego do scenariusza Jeana Dufaux (m.in. Skarga utraconych ziem, ilustracje Grzegorz Rosiński, Drapieżcy, ilustracje: Marini). W końcu doczekał się on pierwszej albumowej edycji – dotychczas istniał tylko w oddzielnych odcinkach. Rysownik napisał do niej zupełnie nowy tekst, pełen charakterystycznego dla niego poczucia humoru. W efekcie czytelnik otrzymuje album pełen bardzo aktualnych, dowcipnych i pikantnych aluzji do Polskiej rzeczywistości A.D. 2005.

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
3/2005
Liczba stron: 52
Format: A4
Oprawa: twarda
Papier: matowy
Druk: kolor
ISBN: 83-921407-2-9
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,80 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus