Obrazy Grozy - 13 - Koralina

okładka
Scenariusz: P. Craig Russell
Rysunek: P. Craig Russell
Tłumaczenie: Paulina Braiter

Komiks na podstawie bestsellerowej powieści Neila Gaimana pt.: Koralina, którego filmowa wersja trafi do kin już w marcu!

Opracowaniem scenariusza i rysunkami zajął się mistrz komiksu amerykańskiego, P. Craig Russell, znany polskiemu czytelnikowi z komiksowej adaptacji opowiadania Gaimana pt.: Morderstwa i tajemnice. Wybitną twórczość Russella możemy podziwiać także w albumie pt.: Pierścień Nibelunga wydanym w kolekcji Mistrzowie Komiksu.

Dzień po przeprowadzce Koralina wyruszyła na wyprawę badawczą po nowym domu i jego okolicy. Natrafiła nie tylko na nieużywaną studnię, stary kort tenisowy i zaniedbany park. We własnym mieszkaniu natknęła się na nieużywane, zapomniane przez wszystkich drzwi...

Kiedy zdecydowała się przez nie przejść, znalazła się w domu dziwnie przypominającym jej własny. Na początku wszystko wyglądało wspaniale: smaczniejsze jedzenie, skrzynia pełna niezwykłych zabawek i nowi rodzice, zawsze mający dla niej czas. Nowa matka poprosiła ją, aby została z nimi. Na zawsze...

Tylko z pozoru Koralina to opowieść dla dzieci. Nasycenie grozą oraz uniwersalne treści czynią z niej historię dla czytelnika w każdym wieku.

Wydawnictwo: Egmont
2/2009
Liczba stron: 192
Format: 175x265 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-2578-7
Wydanie: I
Cena z okładki: 69 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus