Obrazy Grozy - 7 - Jestem legendą

okładka
Scenariusz: Steve Niles
Rysunek: Elman Brown

Album jest adaptacją powieści legendy amerykańskiego horroru Richarda Mathesona.

Główny bohater Robert Neville jest ostatnim człowiekiem w świecie opanowanym przez wampiry. Zabarykadowany w swoim domu, obwieszonym czosnkiem i lustrami, zmaga się z samotnością i strachem. By przetrwać, musi się bronić. Postanawia drogo sprzedać swoje życie.
Postanawia stać się legendą...

Książka ukazała się w USA w 1954 roku, jako trzecia powieść Mathesona, i razem z debiutanckim opowiadaniem Zrodzony z męża i niewiasty od razu przyniosła autorowi uznanie i rozgłos. Od tej pory Matheson napisał kilkadziesiąt książek, opowiadań, scenariuszy filmowych i telewizyjnych, między innymi scenariusze amerykańskiej Strefy zmroku. Powieść była już dwukrotnie ekranizowana.

Za adaptację komiksową odpowiedzialni są: zaczynający tym tomem przygodę z komiksem Elman Brown i scenarzysta Steven Niles, który w Ameryce został nazwany mistrzem nowoczesnego komiksowego horroru. Niles współpracował już z takimi legendami opowieści obrazkowych, jak Bernie Wrightson, Bill Sienkiewicz, Richard Corben czy Ted McKeever. Polscy czytelnicy mogli go poznać, czytając 30 dni nocy czy utrzymaną w podobnym klimacie Abrę Makabrę.

Wydawnictwo: Egmont
10/2007
Tytuł oryginalny: I Am Legend
Wydawca oryginalny: IDW Publishing
Liczba stron: 244
Format: B5
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
ISBN-13: 978-83-237-2928-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 69 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus